REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w Regionie

Opublikowano 11 grudnia 2018, autor: Rafał Krzymiński

12 grudnia 2018 17:00do19 grudnia 2018 17:00

Nowa Sól

Kawiarenka angielska

Dzisiaj (8.12), w Biblusiu, ul. Bankowa 3, zaplanowano minikawiarenkę języka angielskiego dla najmłodszych. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Malaczewska.

 

 

Zielona Góra

Queen Symfonicznie

Jutro (9.12), o 19.00, w Filharmonii Zielonogórskiej, pl. Powstańców Wielkopolskich 10, odbędzie się koncert Queen Symfonicznie. Nieśmiertelna muzyka legendarnego zespołu z charyzmatycznym wokalistą Freddim Mercurym połączona z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Usłyszym m.in  „One Vision”, „Under Pressure” oraz wyjątkową kompozycję „Barcelona”, którą Mercury nagrał z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy.

 

 

 

Nowa Sól

 Wystawa o ikonach

 

W piątek (14.12), o 17.00, w muzeum miejskim, ul. Muzealna 20, zaplanowano wernisaż wystawy pt. „Ikona – oblicze wiary XVIII-XX w” ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej. Otwarcie ekspozycji uświetni wykład dr Longina Dzieżyca z Muzeum Ziemi Lubuskiej pt. „Ikona poprzez wieki”. Kolekcja obejmuje blisko 250 obiektów powstałych od końca XVIII wieku do początków XX stulecia. Są to dzieła malowane m.in. na podobraziu drewnianym i płótnie.

 

 

Nowa Sól

Opera włoska

W sobotę (15.12), o 18.55, w NDK, ul. Piłsudskiego 49, kolejna transmisja z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Zobaczymy „Traviatę” Giuseppe Verdiego. To historia pewnej kurtyzany, która okazuje się postacią pozytywną. Bilety w cenie – 25 zł (grupowy, m.in. 10 biletów), 30 zł – przedsprzedaż, 40 zł (w dniu transmisji), można kupić w kasie NDK, od wtorku do piątku, w godz. 12.00-15.00 i na pół godziny przed transmisją.

 

 

Nowe Miasteczko

Warsztaty świąteczne

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku zaprasza na Kreatywne Familijne Warsztaty Przedświąteczne, które odbędą się 12, 14 i 17 grudnia, o 16.00 w GOK. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć niepowtarzalne kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. To dobra okazja do stworzenia oprawy prezentu prosto z serca i idealny sposób na spędzenie spokojnie i twórczo przedświątecznego czasu z najbliższymi.

 

 

 

Nowa Sól

Pilch na tapecie

 

W środę (19.12), o 17.00, w czytelni regionalnej, ul. Bankowa 3, odbędzie się kolejny Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Tym razem na tapecie będzie książka Jerzego Pilcha pt. ” Zuza albo czas oddalenia”.

Napisz komentarz »