REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w Regionie

Opublikowano 15 grudnia 2018, autor: Rafał Krzymiński

15 grudnia 2018do22 grudnia 2018

Nowa Sól

Opera włoska

Dzisiaj (15.12), o 18.55, w NDK, ul. Piłsudskiego 49, kolejna transmisja z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Zobaczymy „Traviatę” Giuseppe Verdiego. To historia pewnej kurtyzany, która okazuje się postacią pozytywną. Bilety w cenie – 25 zł (grupowy, m.in. 10 biletów), 30 zł – przedsprzedaż, 40 zł (w dniu transmisji), można kupić w kasie NDK, od wtorku do piątku, w godz. 12.00-15.00 i na pół godziny przed transmisją.

 

 

Nowe Miasteczko

Warsztaty świąteczne

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku zaprasza na Kreatywne Familijne Warsztaty Przedświąteczne, które odbędą się w poniedziałek (17.12). o 16.00 w GOK. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć niepowtarzalne kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. To dobra okazja do stworzenia oprawy prezentu prosto z serca i idealny sposób na spędzenie spokojnie i twórczo przedświątecznego czasu z najbliższymi.

 

 

Zielona Góra

Muzyka filmowa

 

W poniedziałek (17.12), o 19.00, w hali CRS, ul. Sulechowska 41, odbędzie się koncert The Best of Ennio Morricone. Na znakomite show Ulriha Gerhartza składają się największe przeboje króla muzyki filmowej. Morricone skomponował muzykę do arcydzieł światowej kinematografii np. : „Misja”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Django”, „Cinema Paradiso”, „Nienawistna Ósemka”, „Dawno temu w Ameryce” czy „Dobry, zły i brzydki”. Wykona je blisko stuosobowy zespół – orkiestra, chór i soliści. Muzyce towarzyszyć będą obrazy przywołujące najbardziej znane kadry filmowe.

 

 

Nowa Sól

Pilch na tapecie

 

W środę (19.12), o 17.00, w czytelni regionalnej, ul. Bankowa 3, odbędzie się kolejny Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Tym razem na tapecie będzie książka Jerzego Pilcha pt. ” Zuza albo czas oddalenia”.

 

Nowa Sól

Przygody Majtasa

 

 

W sobotę (22.12), o 13.00, w czytelni regionalnej, ul. Bankowa 3, odbędzie się kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci. Tym razem najmłodsi porozmawiają o książce pt. „Przygody Kapitana Majtasa” Dava Pilkeja.

 

Kożuchów

Wigilia miejska

 

W piątek (21.12), o 16.00, na rynku zaplanowano wigilię miejską. W programie: prezentacje artystyczne dzieci ze szkół i przedszkoli, koncert Kożuchowskiej Orkiestry Dętej, kolędy i pastorałki zaśpiewają – zespół wokalny Damy, zespół Broniszowianki, zespół Stypułowianie, duet Li Rosa, żołnierki z 11. Batalionu Dowodzenia w Żaganiu.

Napisz komentarz »