REKLAMA

Sport

Powrót Ponitki

Opublikowano 22 grudnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Przedświąteczną (22.12) sobotę warto spędzić w hali CRS. Stelmet Enea podejmie w lidze VTB Lokomotiv Kubań Krasnodar. Będzie okazja, aby ponownie zobaczyć w akcji Mateusza Ponitkę.

Świetnie rozwijająca się kariera reprezentanta Polski wiodła przez Zieloną Górę. W sezonie 2015/2016 koszykarz reprezentował Stelmet i zdobył z nim mistrzostwo Polski. Został też wybrany najlepszym zawodnikiem ligi. Ponitka odszedł z Zielonej Góry w niezbyt dobrej atmosferze. Miał pretensje do właściciela klubu Janusza Jasińskiego o to, że w trakcie sezonu nie pozwolił mu odejść do lepszej drużyny. Spekulowało się wtedy nawet o zainteresowaniu jednego z klubów NBA. Ostatecznie zawodnik trafił do tureckiego Pinaru Karsiyaka Izmir, gdzie spędził sezon. Przez kolejny rok występował w Iberostarze Teneryfa, a w lipcu podpisał kontrakt z rosyjskim zespołem.

W lidze VTB gra średnio 18 minut, gdzie zdobywa 6.7 pkt/mecz. Najlepiej punktującym w Lokomotivie jest Dmitriy Kulagin, najlepszy obrońca poprzedniego sezonu. Średnio rzuca 13.2 pkt/mecz. Lokomotiv to zwycięzca EuroCupu z sezonu 2012/2013 i dwukrotny brązowy medalista kraju. Jego bilans w lidze VTB to 6:4. W poprzedniej kolejce Rosjanie ograli Tsmoki Mińsk 80:69. Sobotnie (22.12) spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie transmitowane na kanałach Eurosportu. Bilety można nabyć na www.abilet.pl.

Napisz komentarz »