REKLAMA

Sport

Wielka Hiszpania zagra u nas

Opublikowano 22 grudnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Miała być Brazylia lub Rosja, a będzie drugi zespół świata, czyli Hiszpania. Zielona Góra zorganizuje eliminacyjny turniej do mistrzostw świata w futsalu.

Lubuski Związek Piłki Nożnej i MOSiR zakomunikowali tę wiadomość na specjalnej konferencji prasowej. Kilkudniowy turniej odbędzie się w hali CRS w dniach 22-27 października 2019 roku. Będzie to pierwsza w historii impreza pod egidą UEFA organizowana w naszym regionie. Oprócz biało-czerwonych (23. miejsce w rankingu FIFA) zobaczymy drugą siłę świata i siedmiokrotnych mistrzów Europy Hiszpanów oraz dwóch zwycięzców grup eliminacyjnych. Będzie to ktoś z grona Dania, Niemcy, Gruzja, Izrael oraz Finlandia, Mołdawia, Walia, Irlandia Północna. Dwie najlepsze ekipy awansują do kolejnej fazy eliminacji. Turniej finałowy odbędzie się na Litwie i oprócz gospodarzy zagra w nim sześć europejskich drużyn.

– Mam nadzieję, że w tym gronie znajdzie się Polska. Cieszę się, że tak duża impreza zagości w naszym województwie – przyznał prezes LZPN Robert Skowron. – Będzie to fajna promocja polskiej piłki, ale także naszego miasta. Mamy świetnych kibiców i liczę, że nasz doping poniesie biało-czerwonych do zwycięstwa. Już teraz zapraszam wszystkich na to wydarzenie – podsumował włodarz.

Zielona Góra gościła już m.in. reprezentacje tenisistów, tenisistek, siatkarzy, siatkarek, piłkarzy, czy piłkarek ręcznych oraz właśnie futsalistów (Polacy wygrali Puchar Czterech Narodów w 2014 roku). Dyrektor zielonogórskiego MOSiR-u Robert Jagiełowicz podkreślał, że wszystkie narodowe ekipy świetnie czuły się w Winnym Grodzie i zawsze chcą u nas grać. Organizacja imprez zawsze stała na wysokim poziomie i to było jednym z głównych czynników działających na naszą korzyść. Drużyny będą spały w hotelu Grape Town, a oficjeli ugości Ruben. Reprezentanci Polski przyjadą do Zielonej również na wcześniejsze zgrupowanie. Prezes Skowron zdradził również, że w hali CRS miała zagrać reprezentacja Brazylii. Dwumecz miał zostać rozegrany w Zielonej Górze i Szczecinie, jednak portowe miasto wycofało się z organizacji i pomysł upadł.

Napisz komentarz »