Doświadczenie górowało nad młodością

Opublikowano 22 grudnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Lubuskie derby padły łupem Orła Międzyrzecz. Zielonogórzanie powalczyli, ale wrócili do domu z niczym.

GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz – KU AZS UZ Zielona Góra 3:1 (25:20, 25:23, 17:25, 25:20).

Nie udał się naszym rewanż za sromotną porażkę w Zielonej Górze. W pierwszej partii wyrównana walka trwała do stanu 8:8. Później lider tabeli odskoczył, ale akademicy zdołali jeszcze wrócić do gry. O wyniku zadecydowała końcówka, którą lepiej rozegrała drużyna trenera Marcina Karbowiaka. Drugi set rozpoczął się dla naszych wręcz idealnie. AZS prowadził już 6:0, ale gospodarze mozolnie odrabiali straty. Niestety zdołali dojść, a później przegonić swoich rywali. Znów było ciekawie w końcówce, ale przy wyniku 23:23 decydujące punkty zdobyli międzyrzeczanie. W ostatnim czasie akademicy pokazywali, że nawet przy 0:2 nie można ich skreślać. Tak też było we wtorek (18.12). Koncertowo przemknęli przez trzeciego seta i obnażyli w nim wszystkie słabości Orła. Wydawało się, że pójdą za ciosem i mecz będzie trzymał w emocjach do końca. Tam górowało doświadczenie i spokój lidera. Dzięki wygranej Orzeł umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Następna kolejka drugiej ligi zostanie rozegrana 5 stycznia (sobota).

Okiem trenera:

Krzysztof Dobek: – Graliśmy ostatnio lepsze mecze. Szkoda drugiego seta, bo fajnie zaczęliśmy i powinniśmy dobić przeciwnika. Rywal wypunktował nas flotem, choć wiedzieliśmy, że przejdzie na taką zagrywkę. Przyjmowaliśmy asekuracyjnie, pojawił się strach i zamiast remisu, przegrywaliśmy 0:2. Później to my zaczęliśmy lepiej serwować i trochę utrudniliśmy rywalowi życie. Mnie nie cieszy takie napędzenie stracha rywalowi. Mogliśmy zagrać zdecydowanie lepiej i przynajmniej doprowadzić do piątego seta.

Wyniki 12.kolejki: Noteć Czarnków – Stal Grudziądz 1:3 (28:30, 25:20, 28:30, 18:25), SMS Police – Trójka Nakło 1:3 (11:25, 25:22, 18:25, 19:25). Mecz awansem z 13.kolejki: Trefl Lębork – Orzeł 1:3 (12:25, 25:20, 15:25, 24:26).