REKLAMA

Samorząd

Kto jest przewodniczącym?

Opublikowano 22 grudnia 2018, autor: PS

Halina Perdian jest przewodniczącą rady, ale nie prowadzi sesji. Wyręcza ją Ireneusz Drzewiecki.

Na piątkowej sesji (14.12.) H. Perdian przywitała wszystkich, policzyła radnych (było 14), po czym powiedziała: – Zgodnie z artykułem 19 ustęp 2 ustawy o samorządzie gminnym, a także paragrafem 17 ustęp 2 statutu gminy Kożuchów powierzam wiceprzewodniczącemu panu Ireneuszowi Drzewieckiemu prowadzenie dzisiejszej sesji.

Czemu pani Halina nie chce prowadzić sesji?

– Doszliśmy do wniosku, że wykorzystamy moje doświadczenie z poprzedniej kadencji. Mi to nie przeszkadza, dobrze się z tym czuję. A pani Halina ma czas żeby się przyuczyć – tłumaczy I. Drzewiecki.

– To po co były te wybory? – pyta radny Marcin Jelinek, który przyznaje, że sam głosował na H. Perdian. – To się robi śmieszne. Już drugą sesję prowadzi I. Drzewiecki. Skoro tak ma być, to zmieńmy przewodniczącego – proponuje.

Przypomnijmy, że po niedawnej podwyżce przewodniczący rady w Kożuchowie dostaje dietę w wysokości 1 610 zł.    Chcieliśmy zapytać H. Perdian dlaczego wspomaga się Ireneuszem Drzewieckim, ale nie odebrała telefonu.

– Proceduralnie jest to dozwolone. Nie rozumiem tej dyskusji. Na sejmiku często się tak dzieje, że wiceprzewodniczący prowadzi obrady – mówi Paweł Jagasek, burmistrz Kożuchowa.

Warto też dodać, że rada wciąż obraduje w 14 osobowym składzie. Z powodu złego stanu zdrowia na żadnej sesji nie było jeszcze Grzegorza Wajmana.

– Ma trzy miesiące na złożenie ślubowania. Wiem, że zwolnienie ma do końca roku i w styczniu wróci do rady – zapewnia P. Jagasek.

Napisz komentarz »