REKLAMA

Samorząd

Wadim! Nie rozumiem!

Opublikowano 22 grudnia 2018, autor: PS

Wójtowie i burmistrzowie spotkali się za plecami prezydenta Tyszkiewicza.

W środę (19.12) burmistrz Paweł Jagasek, który jest aktywnym internautą, zamieścił na Facebooku zdjęcie uśmiechniętych ludzi. Opatrzył je podpisem: „Bardzo dziękuję za dzisiejsze spotkanie Pani Burmistrz Nowego Miasteczka Danucie Wojtasik, Pani Wójt gminy wiejskiej Nowa Sól Izabeli Bojko, Panu Wójtowi Siedliska Dariuszowi Straus, a także Wójtowi Kolska Henrykowi Matysik. Warto rozmawiać”.

Podobno były to tylko pogaduchy przy kawie, ale kto wie, czy nie zawiązał się przypadkiem jakiś nowy sojusz, albo pakt.

Zdjęcie skomentował równie aktywny internauta, prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Serdecznie gratuluję bardzo silnych więzi oraz dobrej i skutecznej współpracy 5-ciu gmin powiatu nowosolskiego. Wasze gminy będą rosły w siłę, a mieszkańcy będą z Was dumni, czego Wam serdecznie życzę. W pięć gmin osiągniecie szczyty. Brawo i powodzenia. My, Nowosolanie będziemy Wam kibicować”.

Paweł Jagasek, we wpisie prezydenta wyczuł sarkazm, Postanowił odpowiedzieć.

„Nie rozumiem Wadim? To już nikt nie może się spotykać na kawie bez Twojej wiedzy. Ktoś tu chyba zaczyna mieć obsesję. Pozdrawiam.”

Burmistrz Jagasek potwierdza, że nie zaprosił prezydenta. Zapewnia jednak, że żadnego konfliktu nie ma.

Odpowiedź P. Jagaska zszokowała W. Tyszkiewicza.

O co chodzi? Skąd ta agresja i obraźliwy ton? Jaka obsesja? Czyja? Obsesja to objaw psychopatologiczny, powtarzający się i cykliczny. Kiedy ja choć jeden jedyny raz kwestionowałem wartość i potrzebę spotkań i współpracy, czy kwestionowałem zasadność spotkań samorządowców?” – napisał i znów pogratulował gminie współpracy.

W dyskusję włączył się jeszcze były sekretarz Kazimierz Ponikwia. Napisał krótko, aczkolwiek treściwe: „Widocznie król jest tylko jeden”.

Na reakcję Tyszkiewicza nie trzeba było długo czekać.

„Ja myślę, że czasy królów i usłużnych książąt już dawno minęły. Chyba, że Pan uważa inaczej? Myślę, że mamy czasy prawdziwych gospodarzy- samorządowców (…) Każdy z nas, samorządowców, działa na rzecz i w interesie mieszkańców. Nikt nikogo do niczego nie przymusza. Samorząd, to prawo decydowania o sobie. Jaki król?”

Napisz komentarz »