Odczarowali Dąbrowę

Opublikowano 22 grudnia 2018, autor: Jakub Kłyszejko

W dwóch poprzednich sezonach naszym koszykarzom nie udało się wygrać na Śląsku. Tym razem obyło się bez nerwów, a Stelmet wręcz imponował skutecznością.

MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:102 (23:28, 19:24, 15:21, 21:29).

MKS: Wołoszyn i Wojciechowski po 15, Łukasiak i Richardson po 9, Davis 8, Melvin 7, Zębski 6, Gabiński 4, Kobel 3, Chorab 2.

Stelmet: Sokołowski 21, DeVoe 20, Planinić 12, Zamojski i Hrycaniuk po 11, Mokros 10, Sakić 9, Koszarek 6, Mąkowski 2, Matczak 0.

Zielonogórzanie bez najmniejszych problemów ograli groźny MKS. Chyba nikt nie spodziewał się, że wygrana przyjdzie tak łatwo. Nasi wygrali wszystkie kwarty i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od stanu 11:4, ale ich dobra gra dość szybko się skończyła. Nasi rozdali aż 11 asyst, rzucili 13 „trójek”, przy tylko trzech Dąbrowy i zagrali na prawie 61% skuteczności. Nad koszami znów fruwał świetny Michał Sokołowski. Skutecznie i efektownie grał Gabe DeVoe, który rozkręca się z meczu na mecz, a cały zespół przez 40 minut zachował odpowiednią koncentrację i bez skrupułów wypunktował rywala.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, ale podopieczni trenera Igora Jovovicia spędzą ten czas bardzo pracowicie. W drugi dzień świąt w wielkim hicie ligi zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Mecz rozpocznie się o 16:05 i będzie transmitowany na Polsacie Sport. Stelmet z bilansem 10:2 pozostaje na pierwszym miejscu w ekstraklasie.