REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wjechała pod tira

Opublikowano 22 grudnia 2018, autor: PS

Nie wiadomo, dlaczego 27-latka jechała pod prąd. Zginęła na miejscu.

Do tragedii doszło w czwartek (20.12.), tuż po 6.00. Akurat tego dnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała otwarcie ostatniego, nieczynnego odcinka trasy S3. Od Niedoradza do Nowego Miasteczka od 9.00 miały już funkcjonować dwa pasy w obu kierunkach.

27-latka razem z mężem jechała audi a6 od strony Nowego Miasteczka. Przed wiaduktem na Ciepielów wjechał na lewy pas. Akurat w tym miejscu było przewężenie. Drogę przedzielały barierki.

– Wciąż ustalamy, dlaczego jechała pod prąd. Prawdopodobnie wyprzedzała – mówi Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji. Jeśli tak, musiała ominąć barierki ochronne.

Tuż za wiaduktem doszło do czołówki ze scanią. 59-letni kierowca tira (mieszkaniec woj. dolnośląskiego) nie miał gdzie uciekać. Uderzenie było tak mocne, że audi zatrzymało się 150 metrów od ciężarówki. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze. Z Nowej Soli przyjechały trzy zastępy strażaków. Dojechali też ochotnicy z Nowego Miasteczka.

– Zablokowaliśmy drogę w obu kierunkach. Poszkodowani byli zakleszczeni w samochodzie. Musieliśmy rozciąć audi, żeby ich wydostać – mówi Sławomir Ozgowicz, oficer prasowy PSP w Nowej Soli. Strażacy reanimowali kobietę. Później akcję przejął lekarz pogotowia. Niestety 27-latki nie udało się uratować. Jej męża w ciężkim stanie zabrano do szpitala w Nowej Soli. W ciężarówce rozszczelnił się bak. Paliwo wylewało się na drogę, więc strażacy musieli je wypompować.

Na miejsce przyjechał prokurator.

– Na tę chwilę nie wiemy jeszcze, dlaczego kobieta jechała lewym pasem. Przesłuchamy kierowcę ciężarówki i pasażera audi. Sprawdzimy też, czy na drodze były barierki i czy była ich wystarczająca ilość. Nie wiadomo, czy kobieta wyprzedzała, czy myślała, że droga jest już otwarta – mówi Ewa Antonowicz, zastępca prokuratora rejonowego w Nowej Soli.

Wczoraj (21.12) przeprowadzono sekcję zwłok kobiety. Małżeństwo mieszkało w woj. dolnośląskim.

Krajowa trójka była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci poprowadzili ruch przez Nową Sól.

Napisz komentarz »