REKLAMA

Samorząd

Naprawili komisję

Opublikowano 06 stycznia 2019, autor: FP

Radni gminy wiejskiej naprawili błąd, który popełnili na pierwszej sesji w tej kadencji, jeszcze w połowie listopada. Przypomnijmy: po tym jak wybrano Radosława Kołpaczka i Krzysztofa Gąsiora na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady, obaj znaleźli się również w komisji skarg, wniosków i petycji. Krótko potem okazało się, że tych funkcji łączyć nie można.

Podczas piątkowej sesji wójt Izabela Bojko zawnioskowała, by w porządek obrad „włożyć” punkt mówiący o zmianie składu tej komisji. Wniosek przyjęto jednogłośnie, ale później już takiej zgody nie było. Monika Ostrowska zgłosiła Zbigniewa Ogrodniczuka. Kołpaczek zaproponował Roberta Majewskiego. Gąsior wskazał na Pawła Zuterka, jednak ten zapytany o zgodę na kandydowanie odmówił. Wobec tego Kołpaczek dokooptował kandydaturę Roberta Ficnera.

– Statut nie zabrania, by w komisji zasiadało więcej osób – zabrał głos Ogrodniczuk, który już wcześniej na ekranie swojego laptopa wnikliwie przestudiował statut. – Na pierwszej sesji ustaliliśmy, że komisja będzie mieć trzech członków – zaoponował Kołpaczek. Natychmiast wsparła go wójt Bojko podpierając się ustaleniami przekazanymi przez nadzór prawny wojewody. – Uchylenie dotyczyło dwóch członków, więc skład komisji uzupełniamy również o dwóch – wyjaśniała.

Kandydatura Ogrodniczuka została poparta tylko przez niego samego i radną Ostrowską. Radni Majewski i Ficner zdobyli kolejno 11 i 8 głosów za.

Napisz komentarz »