REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Pobiegł do Watykanu

Opublikowano 06 stycznia 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Weszliśmy w Nowy Rok, a z nim pojawiają się kolejne postanowienia. Niech motywacją w ich realizacji będzie 70-letni zielonogórzanin Marian Tatarynowicz. W 2018 roku ukończył swój setny maraton. Ten najbardziej prestiżowy, nowojorski. Opowiedział nam o swojej przygodzie życia i pasji.

Ściany wytapetowane numerami startowymi, pamiątkami i medalami z biegów. Puchary i statuetki leżą w każdym kącie. Tak wygląda mieszkanie Mariana. 70-latek z dumą prezentuje trofea. Opowiada anegdoty ze swojego życia.

Rower i Wzgórza Piastowskie

Sport towarzyszył Marianowi… od zawsze. Poważniejsza przygoda zaczęła się jednak w latach 90. Przeszło czterdziestoletni Marian mieszkał wtedy na wsi i lubił jeździć rowerem. Brał nawet udział w wyścigach regionalnych!

? Pewnego razu wybrałem się rowerem na Wzgórza Piastowskie – opowiada. – Spotkałem tam grupę biegaczy. Mężczyźni w moim wieku. Namówili mnie na wspólny trening. I tak to się zaczęło.

Z roweru dla biegania nie zrezygnował jednak zupełnie. Wciąż przemierza setki kilometrów, na przykład w kierunku Sławy.

 

Żeby przeczytać więcej kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 883

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »