Najlepsza obrona w sezonie

Opublikowano 06 stycznia 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Nasi pewnie ograli zespół ze stolicy i gdyby nie dość mocny przestój w trzeciej kwarcie, można by powiedzieć, że zagrali bardzo dobry mecz.

Legia Warszawa – Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:76 (17:26, 14:13, 18:13, 10:24).

Legia: Prewitt 15, Soluade 11, Kołodziej i Konopatzki po 7, Karolak i Pinder po 6, Kowalczyk 4, Sączewski 3, Patiejew, Nowerski, Rubinsztejn i Sadowski po 0.

Stelmet: Sokołowski 17, Sakić 14, Planinić i DeVoe po 10, Hrycaniuk 8, Koszarek 6, Griffin 5, Zamojski 4, Starks 2, Matczak i Mokros po 0.

Legioniści w tym sezonie potrafili ograć u siebie Polski Cukier Toruń, czy ekipę King Szczecin. Stelmet spodziewał się trudnej przeprawy, ale mecz potoczył się zupełnie inaczej. Nasi od pierwszej minuty budowali swoją przewagę, a gospodarze mieli duże problemy z walką pod koszami. Zielonogórzanie stawiali dobre zasłony i robili sporo miejsca wysokim graczom. Moment dekoncentracji przytrafił się w trzeciej kwarcie. W końcówce Legia odrobiła straty i było już tylko 49:52. Jednak ostatnia odsłona pojedynku należała do drużyny trenera Igora Jovovicia. Zadebiutował Eric Griffin, który rzucił pięć punktów. W trakcie niespełna  dziesięciu minut zobaczyliśmy skoczność i dynamikę Amerykanina, który powinien sobie dobrze radzić pod obręczą rywali.

Już w niedzielę (06.01) w ramach ligi VTB Stelmet zagra na wyjeździe z Lokomotivem Kubań Krasnodar. Mecz rozpocznie się o 12:00 i będzie można obejrzeć go na Eurosporcie. W środę (09.01) zielonogórzanie udadzą się do Krosna na mecz z Miastem Szkła.