REKLAMA

Wasze sprawy

Ścieżka trochę tańsza

Opublikowano 06 stycznia 2019, autor: FP

W gminnej kasie zostanie nieco więcej pieniędzy, niż początkowo zakładano. Podczas nadzwyczajnej sesji przegłosowano mniejszy wkład do inwestycji, w której partycypuje gmina.

Chodzi o projekt  „Kolej na rower”, nad którym pieczę sprawuje powiat. Blisko 50 km ścieżek rowerowych powstanie w miejscu starego torowiska, które ciągnie się m.in. przez gminę wiejską Nowa Sól. – Pierwotnie mieliśmy przekazać kwotę 900 tys. zł. Ale zwiększyła się dotacja dla powiatu, a co za tym idzie zmniejszył się nasz wkład – wyjaśniał na komisji, która odbyła się przed sesją Tomasz Twardowski, kierownik referatu gospodarki i inwestycji. – 300 tys. zł to pierwsza transza, jaką zapłaciliśmy, reszta w roku 2019. W sumie ostateczny koszt po naszej stronie to 784 998 zł – skwitował Twardowski.

Na to odezwał się radny Paweł Zuterek. – Czy jest przewidziany parking koło bikestopu (przystanku dla rowerzystów – red.), koło dworca w Stanach? – Parking? A dlaczego parking? – nie kryła zdziwienia wójt Izabela Bojko. – Dużo ludzi bierze rowery do bagażnika… – argumentował Zuterek. – Z tego co wiem, na całej długości nie ma w projekcie ani jednego parkingu – wtrącił się Twardowski. – Panie radny, to jest ścieżka rowerowa. Proszę wsiąść na rower i rowerem przemierzać świat. Ależ ma pan pomysły… – westchnęła Bojko. – Mam! Wiele! – odparł zadowolony Zuterek.

Gmina ma w planach postawienie jeszcze jednego bikestopu, poza projektem, przy zawalonym moście w Lubięcinie. – Czekamy na zgodę powiatu – skwitowała Bojko.

Napisz komentarz »