REKLAMA

Wasze sprawy

Orkiestrowy rozkład jazdy

Opublikowano 06 stycznia 2019, autor: krzym, msz

Znamy szczegóły Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra 13 stycznia już po raz 27. Atrakcji nie zabraknie. W poszczególnych sztabach wciąż trwa zbiórka fantów. Zachęcamy do włączenia się w tę zbiórkę!

W tym roku celem WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Tradycyjnie orkiestra zagra też w nowosolskim powiecie.

Nowa Sól

Orkiestrowy sztab działa w ZSP nr 2 „Nitki”, ul. Wrocławska 33. Szefowa Anna Maćkowiak mówi, że przygotowania idą pełną parą. Pieniążki do puszek będzie zbierać 90 wolontariuszy, czyli tyle ile zwykle. – W tym roku po raz pierwszy do naszej akcji przyłączyła się krakowska Szlachetna Paczka. Wspólnie z nami bawią się też Bytom Odrzański i Nowe Miasteczko. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Mamy liczne fanty, które będzie można wylicytować, są to m.in. orkiestrowe kalendarze, drobne torby, magnesy na lodówkę, karty promocyjne, vouchery i nagrody od nowosolskich firm.

W tym roku „Światełko do Nieba” zmieni formułę. Nie możemy liczyć na widowiskowe pokazy pirotechniczne. – Jurek Owsiak zaapelował do nas, aby oszczędzić zwierzęta, które cierpią słysząc petardy i wyrzutnie. Postaramy się to zrekompensować mieszkańcom – zapowiada. – Nie zdradzę jak, bo nie chcę zepsuć niespodzianki.

Wolontariusze otworzą puszki od 9.00. O 11.00 W Parku Wodnym odbędzie się pokaz morsów. Finał rozpocznie się o godz. 15.00 w hali „Elektryka”. Dzieci nie będą się nudzić, bo stanie wielka zjeżdżalnia.

Program:

15.00 – finał rozpocznie się w hali „Elektryka”, ul. Witosa 25

15.10 – zespoły muzyczne pod kierunkiem Artura Niemca

15.40 – licytacja

16.00 – występy taneczne zespołów Tiga i Gamix

16.20 – licytacja

16.35 – warsztat terapii zajęciowej

17.00 – licytacja

17.20 – występ taneczny zespołu Skorpion

17.30 – Talent Show – pokaz talentów

17.40 – licytacja

17.50 – Talent Show – pokaz talentów

18.00 – licytacja

18.20 – występ zespołu Attic Noises

18.55 – licytacja

19.15 –  występ zespołu Gedia Blues Band

19.45 – licytacja

20.00 – występ zespołu Wesoły Początek Radości

 

gmina Bytom Odrz.

* GOK w Bytomiu Odrz.

pocztątek16.00

Wśród atrakcji m.in.: występy wokalne i instrumentalne, zespoły taneczne, świąteczny kiermasz, licytacja rzeczy pięknych, stoiska, Światełko do Nieba.

Uwaga, wszyscy chętni do wzięcia udziału w pracach organizacyjnych, zaprezentowania się na scenie, przekazania rzeczy pięknych na kiermasz lub licytację, powinni się zgłaszać do domu kultury, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00-19.00, tel. 785 717 343.

 

gmina Otyń

* Szkoła w Otyniu

początek ? 15.00

Wśród atrakcji m.in.: malowanie twarzy, strzelnica, zabawa z pieskami z dogoterapii, motomysz Falubazu, maskotka Mrówki, interaktywne zabawki, kawiarenka, licytacje, kiermasz rękodzieła. Odbędą się pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej, pogotowia ratunkowego i judo. Wystąpią dzieci z przedszkoli w Ługach i Otyniu, dzieci ze szkół w Otyniu i Niedoradzu, uzdolniona wokalistka z Uniwersytetu Zielonogórskiego, wokalistka z Poznania (uczestniczka pre castingów do The Voice Kids oraz uzdolniona wokalistka z Nowej Soli. Uwaga, uwaga! Będzie też fotobudka!

Wśród fantów m.in.: gadżety WOŚP, a także gadżety przekazane przez żużlowca Sebastiana Helwiga.

gmina Kolsko

* GOK w Kolsku

początek ? 16.00

Wśród atrakcji m.in.: występy dzieci, występy zespołów tanecznych, występ Roksany Niezgody (wokalny i muzyczny), występ zespołu Tęcza, pokazy ju jitsu i bokserskie, kawiarenka.

gmina Siedlisko

* hala sportowa w Siedlisku

początek – 16.00

Wśród atrakcji m.in.: wielkie morsowanie w basenie strażackim, występy taneczne i wokalne, występy przedszkolaków, pokazy OSP, malowanie twarzy, kawiarenka, taniec zumba, występ zespołu muzyczno-wokalnego z Siedliska, koncert akordeonistów, występ zespołu Jutrzenka, o 20.00 wypuszczenie w niebo lampionów.

Wśród fantów m.in.: gadżety od WOŚP, voucher na wywóz szamba, piłka z autografem Bońka, voucher na usługi fryzjerskie, voucher na jazdy konne, wazony ozdobne, lampy pokojowe.

gmina Nowe Miasteczko

* GOK w Nowym Miasteczku

początek – 17.00

Wśród atrakcji m.in.: występy lokalnych grup tanecznych i wokalnych, występy dzieci, koncert zespołu „Justyna i przyjaciele”, pokaz laserowy.

gmina Kożuchów

* scena pod ratuszem

początek – 12.00

Wśród atrakcji m.in.: poezja śpiewana, pokaz hartowania ciał w wykonaniu morsów, zespół Attic Noises, studio wokalne Zamek z CK, teatr tańca z ogniem, akcja krwiodawstwa, liczne stoiska, kawiarenka, grochówka.

* Zamek

początek ? 12.00

Wśród atrakcji m.in.: orkiestra dęta, występy przedszkolaków i uczniów, studia wokalne Redis z CK Zamek, taneczne show, pokazy karate, przedstawienie „Królowa Śniegu” i pokaz mody.

* Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5

początek ? 10.00

Wśród atrakcji m.in.: zajęcia z podstaw robotyki, zajęcia na strzelnicy, gry i zabawy ruchowe, pokaz karate.

* Hala sportowa przy gimnazjum

początek ? 10.00

Wśród atrakcji m.in.: bieg „Policz się z cukrzycą”, mecze siatkówki.

Wśród fantów m.in.: gadżety od WOŚP,

rękodzieła, drukarka, legowisko dla psa, rzeźby ogrodowe, koszulka z autografami zawodników STELMET BC Zielona Góra.

Napisz komentarz »