REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Piekne Kąty znowu żyją!

Opublikowano 12 stycznia 2019, autor: Michał Szczęch

Z mieszkańców Pięknych Kątów, maleńkiej wsi w gminie Siedlisko, inne wioski mogą brać przykład. Panie i kilku panów zawiązali tu koło gospodyń, jedno z 30 w lubuskim.

Na koła gospodyń padł strach, bo rząd wprowadził zmiany w przepisach i utopił kobiety w biurokracji. A gospodynie z Pięknych Kątów i okolic dojrzały w zmianach szansę na pozyskiwanie ministerialnych pieniędzy. Zwłaszcza, że w swoich szeregach mają Agnieszkę Czaykowską, mają Monikę Bereś, Agnieszkę Krajewską, Annę Kulę, Wiesławę Adamów, Jolantę Mokwińską, które od lat udzielają się społecznie, piszą projekty unijne.

Pierwsze zebranie nowego koła odbyło się w poniedziałek. Przyszły 24 osoby, z 34, które się zapisały. Liczba robi wrażenie, skoro wychodzi na to, że do koła zapisał się co trzeci mieszkaniec wsi! W poniedziałek były obawy, że nie pomieszczą się w ciasnej i zimnej salce.

Odżywa chęć do działania

 

Żeby przeczytać więcej kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 513

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »