REKLAMA

Samorząd

Podglądnij radnego

Opublikowano 12 stycznia 2019, autor: FP

Przypominamy, że mieszkańcy, którzy nigdy nie byli na sesji rady miasta, a wstydzą się wejść na salę obrad, mają możliwość oglądania poczynań radnych (i nie tylko) za pośrednictwem internetu. Transmisję z obrad można odpalić „live”, można też obejrzeć nagrania archiwalne.

Pamiętajmy jednak, że obowiązek transmitowania sesji wprowadzony został wraz z początkiem bieżącej kadencji, więc na próżno szukać nagrań sprzed kilku lat.

No dobrze, a jak znaleźć nagrania z minionych sesji? Na stronie www.nowasol.pl po prawej stronie znajduje się przycisk „Transmisja z obrad rady miejskiej”. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na podstronę Biuletynu Informacji publicznej, gdzie podczas trwania obrad udostępniane są relacje na żywo. Niżej zaś znajduje się lista minionych posiedzeń. Należy tam odnaleźć interesującą nas sesję i kliknąć w stosowny link (w tym miejscu mała uwaga – sesje posortowane są od najstarszej, więc te z aktualnej kadencji są na końcu listy). Po chwili wyświetli się nam porządek obraz z danego dnia, a niżej zapis video z posiedzenia.

Warto też dodać, że nowością jest też możliwość pobrania imiennych wykazów głosowań. Link znajduje się tuż nad zapisem wideo. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak dany radny głosował w przypadku interesującej nas uchwały.

Napisz komentarz »