REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w regionie

Opublikowano 21 stycznia 2019, autor: Rafał Krzymiński

19 stycznia 2019do29 stycznia 2019

Nowa Sól

Bodo musical

Dzisiaj (19.01), o godz. 18.00, w NDK, ul. Piłsudskiego 49, zobaczymy spektakl „BODO-musical” w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza z Dariuszem Kordkiem w roli głównej. Przenosimy się na estradę lat 20. i 30., pełną piór, cekinów i zalotnych pań o wątpliwej reputacji. Choreografię ułożyła Agnieszka Brańska, artystka współpracująca z Teatrem Roma, główny choreograf do serialu „Bodo”. Nie zabraknie efektownych kostiumów. Na scenie pojawi się Kamila Kuroczko z programu Taniec z Gwiazdami.

Bilety w cenie 25 zł można kupić na pół godziny przed seansem.

 

Nowa Sól

Bal karnawałowy

W sobotę (26.01), o 12.00, w Biblusiu, ul. Bankowa 2, odbędzie się bal karnawałowy „W Bajkowej Krainie”. To propozycja dla najmłodszych z rodzicami.

 

Nowa Sól

Szach i mat

W poniedziałek (28.01), o 16.00, w czytelni regionalnej, ul. Bankowa 3, odbędzie się kawiarenka szachowa. Zaprasza Edward Polański. To propozycja dla początkujących i zaawansowanych miłośników królewskiej gry.

 

Nowa Sól

Klub Książki

W środę (30.01), o 17.00, w czytelni regionalnej, ul. Bankowa 2, zaplanowano kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dorosłych. Miłośnicy dobrej literatury jak zawsze mogą porozmawiać w twórczej i luźnej atmosferze.

 

Zielona Góra

Bar Kloszarda

Dzisiaj (19.01), o 20.00, w Piekarni Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13, odbędzie się Bal Kloszarda. Obowiązują stroje „firmowe” meneli. Poznamy najpiękniejszą kloszardkę i najprzystojniejszego kloszarda. Uwaga, zabrania się wnoszenia nalewek babuni, dziadunia i innych napojów alkoholowych. Zagra zespół Grid Time w składzie: Mariusz Wielemberg (gitara), Andrzej Mierkiewicz (bas), Piotr Loc (perkusja), Waldek Rzepka (harmonijka) i Jacek Raczykowski (gitara).

 

Zielona Góra

Koncert karnawałowy

Jutro (20.01), o 17.00 w Filharmonii Zielonogórskiej, pl. Powstańców Wielkopolskich 10, odbędzie się koncert karnawałowy pt. „Ze Straussem przez Wiedeń” w prawdziwie wiedeńskim stylu. Usłyszymy najbardziej znane utwory mistrzów opery i operetki: Pucciniego, Lehara, Kalmana i oczywiście króla walca – Straussa. Wystąpią znakomici artyści młodego pokolenia, koncertujący w Polsce i za granicą. Zabrzmią najbardziej znane i lubiane arie i duety np. „Wielka sława to żart”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me”.

 

Zielona Góra

Koncert noworoczny

We wtorek (29.01), o 19.00, w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50, zaplanowano ostatni z cyklu jubileuszowych koncertów Big Bandu UZ pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka. Tym razem pod hasłem: „Piosenka polska wita Nowy Rok”. Wystąpią soliści (śpiew) – Paulina Gołębiowska, Sawa Bańka, Patryk Cyplik, Bartosz Deryło, Maja Kaczyńska, Iga Kałążna, Daria Kliks, Elżbieta Samosiuk, Łukasz Wolski, zespół wokalny ? Warsztat Jazzowy p/k Pauliny Gołębiowskiej, studenci i wykładowcy instytutu muzyki.

Usłyszymy piosenki z twórczości m.in. Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty, Stanisława Soyki, Andrzeja Ozgi, Janusza Słowikowskiego i Czesława Niemena. Prowadzenie koncertu: Andrzej Winiszewski. Wstęp wolny.

Napisz komentarz »