REKLAMA

Wasze sprawy, Zdrowie

Awaria w szpitalu

Opublikowano 21 stycznia 2019, autor: FP

Szpital w Nowej Soli przez tydzień woził pacjentów do Zielonej Góry i do Głogowa. Bo zepsuł się tomograf. Czy starostwo znajdzie pieniądze na nowy?

– Tomograf jest wykorzystywany w dosłownie każdym przypadku – mówi Łukasz Kempa, który w nowosolskim szpitalu jest lekarzem-stażystą, a od niedawna dzierży też mandat radnego powiatu. – Przez tydzień, gdy tomograf w szpitalu w Nowej Soli był nieczynny, musieliśmy wozić pacjentów do szpitala w Zielonej Górze i Głogowie. To ogromne wyzwanie logistyczne, bo karetki transportowe mamy tylko dwie. Auta jeździły non stop, bo przecież oprócz tego miały jeszcze inne transporty – wyjaśnia.

Usterkę udało się w końcu naprawić, ale szpital słono za to zapłacił. Aż 100 tys. zł. Zatem brak tomografu oznaczał dodatkowe koszta. Oznaczał też zagrożenie.

 

Żeby przeczytać więcej kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 646

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »