REKLAMA

Samorząd

Wróg publiczny

Opublikowano 27 stycznia 2019, autor: Patryk Świtek

Radny Kazimierz Statkiewicz nie tak dawno chodził po domach i namawiał ludzi, żeby głosowali na Izabelę Bojko. Dziś jest największym wrogiem wójt.

W trakcie wyborów w 2014 Kazimierz Statkiewicz mocno zaangażował się w zwycięską kampanię I. Bojko (red. wygrała z Jarosławem Dykielem różnicą 12 głosów). Sam dostał się z jej listy do rady.

Jedną z pierwszych dużych inwestycji była droga w Rudnie. K. Statkiewicz, wspólnie z I. Bojko przecinał nawet wstęgę. Później relacje się popsuły. Pod koniec kadencji radny popadł w niełaskę. Dlaczego tak się stało?

– Nie podobało mi się zamieszanie w szkole w Lubieszowie. Mówiłem, żeby wójt dofinansowała asystenta romskiego. Parę razy nie zgodziłem się na to, co proponowała i już jej się to nie spodobało – opowiada K. Statkiewicz. Poszło też o ul. Ogrodową. Droga wymaga remontu, ale najpierw Enea, musiałaby przesunąć słupy. Pod koniec kadencji wójt irytowały już pytania radnego w tym temacie.

– Czemu pan się do mnie rzucasz jak szczypawka do wójta? – spytała na sesji w Rudnie.

W ostatnich wyborach I. Bojko nie chciała go już na swoich na listach. W Rudnie wystawiła sołtys Sylwię Adamczyk. K. Statkiewicz, chciał startować z PiS, ale R. Paluch nie dał mu rekomendacji.

– Rozmawiałem z Krzysztofem Galerczykiem, szefem naszego koła. Powiedział, że mam czekać na telefon od R. Palucha. Czekam do dziś. W ostatniej chwili wpisała mnie na swoją listę Monika Ostrowska. Inaczej nie byłbym radnym. Chcieli mnie wyciąć. Namówili jeszcze moją siostrę, żeby wystartowała przeciw mnie. Skłócili nas – mówi.

Jeszcze przed wyborami napisał skargę na R. Palucha do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Odpowiedzi jeszcze nie dostał.

K. Statkiewicz i tak dostał się do rady. Zagłosowały na niego aż 173 osoby.

Na ostatniej sesji w Nowym Żabnie (14.01.) jako jedyny był przeciwny budżetowi. Stwierdził, że prawie nie ma w nim inwestycji w jego miejscowości. – To jest odgryzka za 90 głosów, które pani w Rudnie dostała. Rób tak pani dalej – powiedział.

Wójt faktycznie przegrała w Rudnie z Moniką Ostrowską (92:201).

 

 

Napisz komentarz »