REKLAMA

Wasze sprawy

Pociągów nie będzie!

Opublikowano 03 lutego 2019, autor: Rafał Krzymiński

Od 1 stycznia 2017 r. Otyń jest miastem. Tymczasem do stolicy gminy można dostać się tylko autobusem lub samochodem. Pociągi zatrzymują się, ale na stacji we wsi Niedoradz. Czy jest szansa na przywrócenie połączeń kolejowych? – zapytaliśmy burmistrz Barbarę Wróblewską.

– Nie ma najmniejszych szans, aby przywrócić ruch kolejowy w Otyniu – nie pozostawia złudzeń Wróblewska. – Rzadko korzystam z pociągów, ale wiem, że są mieszkańcy, którzy lubią ten sposób podróżowania. Kiedy byłam wicestarostą powiatu nowosolskiego próbowałam przekonać kolegów z zarządu, żeby wyłożyli pieniądze na reaktywację kolei. Nie udało mi się.  Obecnie koszty by nas przerosły – podkreśla. – Budynek dworca będzie bardzo dobrze wykorzystany – zapowiada. – Przeniesiemy do niego Gminne Centrum Kultury. Na torach pobiegnie ścieżka rowerowa, którą realizujemy wspólnie z innymi gminami powiatu nowosolskiego.

Wróblewska dodaje, że do stacji w Niedoradzu jest blisko. Dzięki temu otynianie mają połączenie kolejowe z Zieloną Górą, Nową Solą, Głogowem, Poznaniem, Wrocławiem i Warszawą.

Napisz komentarz »