REKLAMA

Sport

Turniej dopiero na wiosnę!

Opublikowano 03 lutego 2019, autor: FP

Pierwszy w historii Nowej Soli turniej gier komputerowych odbył się rok temu, w lutym. Organizatorzy zapowiadali, że dołożą wszelkich starań, by impreza na stałe wpisała się do kalendarza, ale póki co o drugiej edycji cisza. Uspokajamy. To może być cisza przed burzą.

– Przybliżona data to 11-12 lub 18-19 maja ? mówi Jacek Adamek, głównodowodzący pierwszej imprezy i mózg nadchodzącej edycji. – Czasami na ulicy mijają mnie osoby w moim wieku i pytają o druga edycję turnieju – śmieje się.

Dlaczego maj? – Ze względu na pogodę. Będziemy po długim weekendzie. Wówczas więcej osób mogłoby zainteresować się tematem, może pojawiłby się jakiś dodatkowy catering – wyjaśnia Adamek. Turniej, tak jak poprzednio, ma odbyć się w hali „Elektryka”. – Dodatkowe atrakcje przed halą byłby fajne. Ale to też zależy od firm, czy chciałby coś w tym czasie zaprezentować. Oczywiście jesteśmy otwarci i z przyjemnością przyjmiemy każdego. Myślę, że od nas też wyjdzie kilka ciekawych inicjatyw – mówi.

Główne zmagania, jak przed rokiem, zamkną się w obrębie gier League of Legends i Counter Strike. Ale organizatorzy postarają się, by wśród atrakcji pojawiła się m.in. kierownica do gier wyścigowych oraz dwa, trzy stanowiska do wirtualnej rzeczywistości.

Jacek nie ukrywa, że wciąż szuka partnerów i sponsorów turnieju. – Jako organizatorzy zadbamy o zachowanie standardu, aby nikt nie był poszkodowany. Jednak chęć wsparcia w dużej mierze przyczyni się do polepszenia jakości turnieju – mówi.

Ubiegłoroczny skład organizatorów dość mocno się przemodelował. Adamek nie ukrywa, że ekipa jeszcze się klaruje. – Na ten moment Hubert Patoła wykazuje się zaangażowaniem – mówi. – Ale sponsorzy i osoby chętne do wszelkiej pomocy mogą kontaktować się ze mną pod numerem 505 537 551 – dodaje.

Napisz komentarz »