REKLAMA

Kronika policyjna

Kradziony citroen w Lubięcinie

Opublikowano 27 stycznia 2019, autor: Patryk Świtek

We wtorek (22.01.) sierż. Adrian Inglot i asp. Mirosław Maciejewski z nowosolskiej drogówki, zauważyli na drodze do Lubięcina citroena jumpera na niemieckich tablicach. Kierowca na widok radiowozu nagle przyspieszył. Policjanci dogonili go w Lubięcinie. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Słupska. – Nie miał dokumentów i prawa jazdy – informuje Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji. Funkcjonariusze sprawdzili samochód w systemie i okazało się, że w połowie stycznia został skradziony na terytorium Niemiec. – Uwagę policjantów przykuło nerwowe zachowanie mężczyzny. Okazało się, że kierował pod wpływem środków odurzających. Test na zawartość narkotyków w organizmie wykazał obecność amfetaminy w ślinie – dodaje policjantka.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Odpowie przed sądem. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wiedzą jeszcze, czy to on stał za kradzieżą.

– Wydział kryminalny rozpoczął czynności operacyjne, których celem jest ustalenie sprawców tego przestępstwa, a także właściciela auta – mówi rzeczniczka. Citroen jest wart ok. 200 tys. zł.

Napisz komentarz »