REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ewakuacja marketu!

Opublikowano 03 lutego 2019, autor: FP

Nowosolski market sieci Kaufland zaczął pustoszeć w środę, ok. godz. 17.30, nieco wcześniej ewakuację w porozumieniu z policją uzgodniło szefostwo sklepu. Na miejscu pojawili się też strażacy, którzy zabezpieczyli teren.

Parking przed sklepem zaroił się od klientów, pracowników marketu i innych sklepów znajdujących się w budynku. – Nie wiemy co się stało, kazali nam wyjść. Ale wszystko odbyło się spokojnie, nie było żadnej paniki. Dobrze, że ruch w sklepie nie był jakoś specjalnie duży – opowiadały pracownice Kauflandu.

Wkrótce okazało się, że powodem ewakuacji był telefon o bombie. Co ciekawe, nowosolski market nie był jedynym, w którym ewakuowano pracowników i klientów. Podobne akcje miały miejsce w całym kraju. I to nie tylko w środę, ale też we wtorek.

– Na miejscu pojawiła się nasza grupa przeszkolona specjalnie do tego typu zadań. Nie było potrzeby ściągać posiłków spoza powiatu – wyjaśnia Renata Dąbrowicz-Kozłowska z nowosolskiej policji. – Zarządca sklepu podszedł do tematu profesjonalnie. Sklep został sprawdzony, zgłoszenia nie potwierdziliśmy. To był fałszywy alarm – dodaje.

Cała akcja zakończyła się ok. godz. 19.00.

Napisz komentarz »