REKLAMA

Wasze sprawy

Doktor nas opuści?

Opublikowano 09 lutego 2019, autor: FP

Informacja o tym, że Mirosław Czyżak odchodzi z nowosolskiego szpitala gruchnęła na przełomie stycznia i lutego. Niestety, nieoficjalnie mówi się o konflikcie między chirurgiem a szefową lecznicy, dyrektor Bożeną Osińską.

W tej sytuacji starosta Iwona Brzozowska poproszona została o mediację między skonfliktowanymi stronami. – Faktycznie chodzi o doktora Czyżaka, który odchodzi ze szpitala – mówiła jeszcze przed wizytą w gabinecie Osińskiej. – Jestem bardzo zaniepokojona obecną sytuacją, bo przecież nikt nie pozbywa się takiego specjalisty bez powodu – komentowała.

Brzozowska odwiedziła więc szpital gdzie wysłuchała oby stron. Jednak po tej wizycie daleka była od komentowania zaistniałej sytuacji. – Nie widzę dla siebie pola do negocjacji jako starosta. Bo to nie jest pole dla starosty – komentowała. – To jest sprawa między doktorem a szefostwem szpitala. I oczywiście jako Iwona Brzozowska mam swoje zdanie na ten temat, ale jako starosta nie chcę tego komentować – wyjaśniała szefowa powiatu. Czy to oznacza, że mediacje zakończyły się zanim na dobre się zaczęły? Brzozowska zauważa, że jeśli mediacjami można nazwać wysłuchanie obu stron, to zrobiła co do niej należało. Ale dalsze angażowanie się w sprawę uważa za bezcelowe.

Sam Czyżak równie niechętnie mówi o szczegółach. – Dopóki mediacje się nie skończyły nie chciałbym tego komentować. Dajmy sobie czas. Myślę, że za dwa-trzy tygodnie będzie można powiedzieć coś więcej – mówi.

Doktor Czyżak przed laty piastował funkcję głównego lekarza nowosolskiego szpitala. We wrześniu 2013 na stanowisku zastąpił go Jarosław Stolarski. Również wtedy szefostwo szpitala niechętnie komentowało tę roszadę.

Napisz komentarz »