REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w Regionie

Opublikowano 09 lutego 2019, autor: Rafał Krzymiński

11 lutego 2019do16 lutego 2019

Nowa Sól

O mowie nienawiści

W poniedziałek (11.02), o 17.00, w Galerii pod Tekstem, ul. Bankowa 3, prof. Jacek Wachowski wygłosi wykład pt. „Słowa i czyny. O mowie nienawiści i nie tylko”. Poznamy odpowiedzi na pytania: Czy słowa mają moc niszczącą? Dlaczego nie potrafimy spierać się z kimś myślącym inaczej? Czy konsekwencją mowy nienawiści mogą być czyny?

Prof. Wachowski pracuje w instytucie teatru i sztuki mediów, na wydziale filologii polskiej i klasycznej UAM. Jest filozofem, teatrologiem, kulturoznawcą i publicystą.

Nowa Sól

Zuzia i tygrysek

W sobotę (16.02), o 10.00, w Biblusiu, odbędzie się kolejny Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci. Tym razem najmłodsi porozmawiają o książce „Zuzia czeka na Tygryska” Katarzyny Zychlak.

Kożuchów

Bal karnawałowy

Centrum Kultury „Zamek” zaprasza na bal karnawałowy, który odbędzie się, w sobotę (23.02), o 19.00. W programie: zabawa na żywo przy muzyce zespołu Grej Frut, wyśmienite menu – Catering Regionalne Smaki, konkursy i zabawy z serduszkiem w tle. Bilet wstępu w cenie 150 zł.

Nowa Sól

Szach i mat

W poniedziałek  (25.02), o 16.00, w czytelni regionalnej, ul. Bankowa 3, odbędzie się kawiarenka szachowa. Zaprasza Edward Polański. To propozycja dla początkujących i zaawansowanych miłośników królewskiej gry.

Gmina Kolsko

Kurs angielskiego

GDK organizuje bezpłatny kurs języka angielskiego. Skierowany jest do osób od 25 do 64 roku życia z wykształceniem max. średnim. Po 50 roku życia mogą w nim wziąć udział osoby z wykształceniem wyższym. Aby kurs mógł się odbyć musi się zebrać grupa m.in. 12 osób. Zapisy w GDK osobiście lub pod numerem tel. 68 352 41 12, w godz. 8.30-15.30.

Zielona Góra

Depeche Mode Party

Dzisiaj (9.02), o 21.00, w klubie Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21, odbędzie się kolejny zjazd depeszów, czyli Depeche Mode Party.

Zielona Góra

Mateusz na scenie

We wtorek (12.02), o 19.00, w Piwnicy Artystycznej Kawon, ul. Zamkowa 5, wystąpi Mateusz Socha. Standuper ma zaledwie dwuletnie doświadczenie na scenie, ale potrafi zarażać śmiechem. Imprezę poprowadzi Janusz Pietruszka.

Zielona Góra

Bal u Posejdona

W sobotę (16.02), o 18.00, w sali ZOK, ul. Festiwalowa 3, Adrianna Noszczyk wystąpi w recitalu „Bal u Posejdona”. Usłyszymy najpiękniejsze piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach np. Księżyc i róża”, „Bal u Posejdona”, „Tańczące Eurydyki” i inne. Koncert składa się też z autorskich utworów skomponowanych specjalnie dla Adrianny, różnorodnych stylistycznie. Artystce towarzyszy zespół w składzie: Wojciech Sanocki (fortepian), Stanisław Sroka (gitara), Piotr Górka (kontrabas), Arek Skolik (perkusja), Tomasz Sowa (trąbka).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz komentarz »