REKLAMA

Samorząd

Podwyżka na plecach kolegów?

Opublikowano 09 lutego 2019, autor: Patryk Świtek

Paweł Jagasek tylko czekał aż radny Adrian Pikulski znów powie coś o podwyżkach dla sołtysów. Na ostatniej sesji wyprowadził cios.

– Co z podwyżkami dla sołtysów? – zapytał w czwartek (31.01.) na sesji Adrian Pikulski, radny i sołtys z Mirocina Średniego. – Przeczytałem w gazecie, że ze względu na niską frekwencję nie przewiduje pan podwyżek. Nie wiedziałem, że sołtysi są oceniani za frekwencję na sesjach. To nie są radni. Wykonują inne zadania, dbają o miejscowości, zajmują się problemami mieszkańców. Za to można ich oceniać. Sam pan mówił, że sołtysi się bardziej angażują – dodał.

P. Jagasek tylko czekał na to pytanie: – Miałem duży odzew społeczny w tej sprawie. Ludzie dziwią się panu, że głosował pan przeciwko podwyżkom diet radnych, a z drugiej strony chce podniesienia diet sołtysów. Sam pan jest sołtysem, czyli bierze pan dwie diety – powiedział burmistrz.

– Ja pana nie atakowałem, a pan próbuje odbić temat podwyżki w moją stronę. Nie muszę jej dostać. Nawet gdyby pan kiedyś wprowadził jakąś podwyżkę dla sołtysów, to proszę mnie w niej nie uwzględniać. Nawet nie wiem, czy wystartuję w najbliższych wyborach – odpowiedział A. Pikulski.

– To nie jest atak. To kwestia moralności. Na plecach kolegów radnych dostał pan podwyżkę. Tu byłoby podobnie – dodał burmistrz.

– Panowie dajcie już spokój z tym – przerwała dyskusję przewodnicząca Halina Perdian.

W marcu odbędą się wybory sołtysów w gminie Kożuchów. P. Jagasek zapowiada, że po nich będzie się chciał spotkać z szefami wsi i porozmawiać o świetlicach.

– Sołtysi biorą za nie odpowiedzialność, więc porozmawiamy o dodatku. Podniesiemy też stawki za wynajęcie świetlic, bo nie może być tak, że po ich wynajęciu, musimy dokładać do energii, wody, czy wywozu śmieci – dodaje burmistrz.

Napisz komentarz »