REKLAMA

Samorząd

Coraz więcej Jagaska

Opublikowano 09 lutego 2019, autor: Patryk Świtek

Paweł Jagasek został skarbnikiem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego. Wszedł też do zarządu Eko-Przyszłości.

Do obu zarządów kandydaturę P. Jagaska zgłosił jego kolega Henryk Matysik, wójt gminy Kolsko.

Wybory w Eko-Przyszłości odbyły się pod koniec grudnia. P. Jagasek o miejsce rywalizował z Konradem Antkowiakiem, burmistrzem Wschowy. Kandydaturę K. Antkowiaka zgłosił wiceprezydent Jacek Milewski. P. Jagasek zdobył więcej głosów i zasiadł w zarządzie obok Jacka Sautera, burmistrza Bytomia Odrzańskiego i Grzegorza Wiatera, przewodniczącego zarządu Eko-Przyszłości.

Wybory w Zrzeszeniu Gmin odbyły się pod koniec stycznia w Międzyrzeczu. O 7 miejsc w zarządzie walczyło 11 chętnych.

– Miałem drugi wynik – chwali się P. Jagasek.

Najwięcej, bo 36 głosów, zdobył Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, P. Jagasek miał tylko dwa głosy mniej. Burmistrza Kożuchowa wybrano później na skarbnika. Przez jego ręce będą przechodziły wszystkie faktury. Żeby nie pogubić się w rachunkach, będzie się wspomagał skarbniczką gminy.

W ub. r. na koncie Zrzeszenia było 349 920 zł. To kwota, na którą zrzucają się wszystkie 82 gminy w województwie. W zależności od liczby mieszkańców gminy płacą od 3,5 do 7 tys. zł rocznie, Zielona Góra i Gorzów Wlkp. po 8 tys. zł. Za pieniądze są organizowane m.in. seminaria i konwenty, utrzymywane jest biuro, opłacana jest kancelaria prawna.

Warto nadmienić, że do komisji rewizyjnej Zrzeszenia dostał się Dariusz Strauss, wójt gminy Siedlisko.

Nowym prezesem został został Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego. Wybory przegrał z nim Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Napisz komentarz »