REKLAMA

Wasze sprawy

Miliony na piwo i wódkę

Opublikowano 09 lutego 2019, autor: Michał Szczęch

Mieszkańcy powiatu nowosolskiego za kołnierz nie wylewają. Na alkohol wydają coraz więcej. Szokuje wzrost zwłaszcza w Otyniu, a także w Kożuchowie i w Kolsku. – Winne jest 500 plus – uważa Paweł Jagasek, burmistrz Kożuchowa.

Marta Skiba od lat jest przewodniczącą Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kożuchowie. I od lat, niestety, musi powtarzać to samo: – Nie wiemy, skąd ten wzrost.

W ostatnich latach w Kożuchowie wyjątkiem od przykrej tendencji wzrostowej był tylko rok 2016. Wtedy spożycie alkoholu, w stosunku do roku 2015, spadło o blisko 900 tys. zł. A później już tylko rosło. W 2018 roku w Kożuchowie przepito 12 mln 927 tys. zł, o blisko 700 tys. zł więcej niż w roku 2017!

– Nie mam pojęcia, skąd ten wzrost ? powtarza M. Skiba. – W gminie Kożuchów nie przybyło sklepów z alkoholem. Jeśli jakiś likwidują, to powstaje następny, w tym samym miejscu, więc liczba sklepów pozostaje bez zmian. Prowadzimy profilaktykę wśród dzieci i dorosłych. Zatrudniliśmy też psychoterapeutkę, której praca jest nie do przecenienia. Przychodzi dużo osób. Bywa, że psychoterapeutka musi zostawać po godzinach.

 

Żeby przeczytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1328

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »