Wciąż bez wpadki

Opublikowano 09 lutego 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Zielonogórzanie może nie grają efektownie, ale robią to, co do nich należy. Wygrywali kolejny mecz w ekstraklasie. Z bilansem 17:3 pewnie przewodzą w lidze.

TBV Start Lublin – Stelmet Enea BC Zielona Góra 69:77 (14:16, 22:18, 6:20, 27:23).

Start: Thomasson 19, Washington 14, Borowski 13, Upson 9, Dziemba 6, Mirković i Dutkiewicz po 3, Szymański 2, Gospodarek i Gaddefors po 0.

Stelmet: Sokołowski 15, Zamojski 14, Planinić 10, Koszarek i DeVoe po 8, Hrycaniuk 7, Starks, Sakić i Mokros po 5.

W poprzednich sezonach wyjazdy do Lublina nie należały do najłatwiejszych. Stelmet pierwszy raz od dłuższego czasu miał kilka dni na przygotowanie się do tego pojedynku. Na początku minimalnie prowadzili gospodarze, ale wynik cały czas oscylował w granicach remisu. W drugiej kwarcie naszym przydarzył się dość długi przestój. Podopieczni trenera Igora Jovovicia prowadzili 32:22, ale później przez prawie cztery minuty nie zdobyli punktu i rywal zanotował serię 14:0. Przerwa dobrze podziałała na Stelmet, bo w kolejnej odsłonie zespół prezentował się zdecydowanie lepiej. Start nie potrafił przedrzeć się przez naszą obronę i w przeciągu dziesięciu minut rzucił raptem sześć oczek. Kilkunastopunktowa przewaga została utrzymana do końcowej syreny i nasi bez większych nerwów sięgnęli po kolejną wygraną w lidze.

Ostatni lutowy mecz w hali CRS obejrzymy w niedzielę (10.02). W ramach ligi VTB do Zielonej Góry przyjedzie Boris Savović ze swoim Avtodorem Saratov. Początek spotkania o 17:00. Dwa dni później (12.02) Stelmet zagra na wyjeździe z Astaną – 14:30, a w Walentynki (14.02) starciem z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. rozpocznie walkę o Puchar Polski. W przypadku zwycięstwa, w półfinale zagra ze zwycięzcą meczu Legia-Polpharma. Finał został zaplanowany na niedzielę (17.02). Turniej odbędzie się na warszawskim Ursynowie. Mecze VTB obejrzymy na Eurosporcie, a wszystkie spotkania PP zostaną transmitowane przez Polsat Sport.