REKLAMA

Kultura, Oświata

Co słychać w „Piątce”?

Opublikowano 24 lutego 2019, autor: ( opr.Rafał Krzymiński)

Walentynki

W czwartek (14.02), przedstawiciele samorządu uczniowskiego ZSP nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie wraz z grupą chętnych uczniów przygotowali szereg atrakcji z okazji Walentynek. Pomagały im Joanna Leśków, nauczycielka religii i Agnieszka Jacków-Dąbrowska, która pracuje w szkolnej bibliotece. Młodzież wzięła udział w corocznym konkursie pod hasłem „Wszechobecna miłość”. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla dziewczyn. Zwyciężyły: Natalia Chaberek (I miejsce, IV TLi), Daria Godecka (II miejsce, IV TLi), Zuzanna Kuchta (III miejsce, I TL).

Szczególne podziękowania należą się osobom mocno zaangażowanym w walentynkowe przedsięwzięcie: Monice Walczak, Paulinie Matejko, Oli Czubińskiej, Klaudii Marduła, Sandrze Salwierak, Agacie Braszka, Weronice Pawłowicz, Yessice Foterek, Marii Żarowskiej, Dawidowi Członce oraz Jakubowi Stec.

Spotkanie z psychoterapeutą

W poniedziałek (11.02) i w czwartek (14.02), gościem „Piątki” był Łukasz Basaj, certyfikowany psychoterapeuta, pracownik Ośrodka Terapeutycznego Profil z Żagania. W każdej klasie poprowadził dwugodzinne warsztaty. Tematem zajęć z młodzieżą były „Współczesne oblicza uzależnień czynnościowych i chemicznych”. Najwięcej czasu terapeuta poświęcił uzależnieniom od środków psychoaktywnych, przestępstwom teleinformacyjnym, wpływowi hazardu na życie i funkcjonowanie jednostki oraz cyberprzemocy.

– Dojrzałość i dorosłość wiąże się w dużej mierze z rozsądkiem i odpowiedzialnością – mówi Agnieszka Jacków-Dąbrowska. – Tego typu przedsięwzięcia mają na celu uświadomienie młodym, kształtującym swój charakter ludziom, iż ich życie oraz jakość tego życia, zależy od nich samych i od decyzji życiowych, jakich dokonują. Mądre korzystanie z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą rozwój cywilizacji, niech będzie mottem podsumowującym zajęcia z psychoterapeutą Łukaszem Basajem – podkreśla.

Napisz komentarz »