REKLAMA

Gospodarka

Basen coraz droższy. Fredry też

Opublikowano 09 marca 2019, autor: msz

Pod koniec zeszłego roku, w październiku, koszta budowy basenu oscylowały wokół 22 mln złotych. Prezydent w ostatnim dniu ubiegłego roku doprecyzował, że koszta sięgną 23 mln zł, z czego 9,8 mln wyłoży miasto. Po ostatniej sesji (28.02) wiemy, że kwota wyłożona przez miasto będzie wyższa o blisko 442 tys. zł.

Władze Nowej Soli wzrost wydatków na basen tłumaczą między innymi wzrostem wydatków na nadzór inwestorski ? o blisko 82 tys. zł. Pojawiły się też dodatkowe wydatki na badania archeologiczne ? 120 tys. zł. Nadzór w zakresie spełnienia wymagań przeciwpożarowych pociągnie za sobą 27,6 tys. zł. Na roboty budowlane, które nie zostały uwzględnione w dokumentacji podstawowej (chodzi przede wszystkim o rozbiórkę starych fundamentów, odkrytych niedawno) pójdzie dodatkowo aż 353 tys. 867 zł.

W jakiej kwocie ostatecznie zamknie się ta inwestycja? Dowiemy się pewnie, gdy basen powstanie. Pływalnia ma być gotowa do końca maja 2020 roku.

700 tys. na Fredry

Na ostatniej sesji miejskiej radni przegłosowali też zwiększenie puli z budżetu, która pójdzie na przebudowę ulicy Fredry. W budżecie musieli znaleźć dodatkowe 700 tys. zł dla tej inwestycji.

Owszem, koszta budowy nie wzrosły, nadal wynoszą 8,2 mln zł. Miasto jednak musi dołożyć więcej. Powód? Zakładano, że dofinansowanie będzie na poziomie 60., a nawet 70 proc. Niestety, sięgnie 50 proc.

Przebudowa ma objąć całą ul. Fredry, od skrzyżowania z 1 Maja do minigalerii handlowej. Zakończenie prac zaplanowano na jesień 2019 r.

Napisz komentarz »