REKLAMA

Komunikacja

Naprawią pobocze!

Opublikowano 16 marca 2019, autor: Rafał Krzymiński

Po interwencji Regionalnej drogowcy naprawią uszkodzone pobocze we wsi Królikowice.

Dwa tygodnie temu napisaliśmy o drogowych bolączkach mieszkańców Królikowic. Ruchliwa jezdnia numer 293 do Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka ma fatalne pobocze. Mieszkańcy marzą o obwodnicy, która wyprowadziłaby ruch ze wsi.

Z uwagi na brak chodnika, rodzice drżą o dzieci. Drogą opiekuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich, który ograniczył prędkość do 50 kilometrów na godzinę. Trzykilometrowy odcinek biegnie niemal w szczerym polu.

Roboty w maju

Aby wybudować chodnik, potrzebna jest dokumentacja projektowa, obejmująca kompleksową przebudowę drogi wraz z odwodnieniem, co wpływa na wysoki koszt realizacji zadania. Dyrektor Szulc, zastępca dyrektora do spraw zarządzania drogami i mostami, przekonuje, że od samorządów i mieszkańców wpływa dużo wniosków o budowę chodników, zatok autobusowych i ścieżek rowerowych. Zarząd ma ograniczone fundusze i na budowę wspomnianego chodnika nie ma obecnie szans. – Stan techniczny dróg jest monitorowany na bieżąco – zapewnia dyrektor. – Do końca maja wykonamy uzupełnienie poboczy na odcinku od Bytomia Odrzańskiego do Nowego Miasteczka.

  Liczymy na dobry materiał

Sołtys Andrzej Pędziwiatr zachwycony może nie jest, ale jego zdaniem to krok w dobrym kierunku. – Nie spodziewałem się, że drogowcy sypną groszem na obwodnicę. Wiem, że na chodnik trzeba poczekać – twierdzi. – Cieszę się jednak, bo po interwencji Regionalnej, coś wreszcie zaczyna się dziać. Liczę na to, że pobocze zostanie wykonane z solidnych materiałów, a nie szlaki. Po każdym większym deszczu drobne kamienie odrywałyby się i trafiały na pobocze.

 

Napisz komentarz »