REKLAMA

Polityka

Wywalił się z PiS

Opublikowano 23 marca 2019, autor: Patryk Świtek

Radny Andrzej Nowocień nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W lutym złożył rezygnację. Tłumaczy, że struktury kożuchowskiego PiS są słabe, więc nie chciał dalej w nich tkwić.

– Przewodniczący Jurek Gała mówił, że i tak mnie wyrzuci, więc się sam wywaliłem. Zrobiłem to, co chciał, więc niech teraz działa beze mnie – mówi A. Nowocień. Przyznaje, że przez ostatni rok nie interesował się tym, co działo się w kożuchowskim PiS.

Przypomnijmy, pod koniec 2017 r. A. Nowocień rywalizował z J. Gałą o to, kto będzie szefem kożuchowskiego PiS. Przegrał w głosowaniu 8 do 5. Mówił wtedy, że z PiS nie odejdzie, ale będzie obserwował przewodniczącego. W wyborach samorządowych wystartował jednak z listy Pawła Jagaska. Dostał się do rady z wynikiem 231 głosów. Z list PiS do powiatu wystartowała jego córka Karolina (64 głosy).

J. Gała rezygnację przyjął i po Nowocieniu nie zamierza płakać. – Mamy nowe, młode osoby, Katarzynę Maciejewską i Alinę Śmigiel – mówi.

Obie starały się dostać do rady powiatu. K. Maciejewskiej się to nie udało (250 głosów), A. Śmigiel została radną (328 głosów).

Napisz komentarz »