REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Cisza przed strajkiem

Opublikowano 07 kwietnia 2019, autor: FP

Zdecydowana większość nauczycieli w powiecie opowiedziała się za strajkiem. Ilu tak naprawdę zastrajkuje, dowiemy się 8 kwietnia. Tymczasem już w środę gimnazjaliści mają napisać egzamin.

Jarosław Pilz wie, że oprócz suchych danych, nie wie nic. Prezes nowosolskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego o nadchodzącym strajku mówi tak: – Podlega mi 26 placówek prowadzonych przez samorządy. W referendum 25 z nich opowiedziało się za strajkiem, z kolei w jednej placówce głosowanie pozostało nierozstrzygnięte, bo głosy rozłożyły się dokładnie po połowie – wyjaśnia szef ZNP. Nieoficjalnie wiadomo, że placówką tą było jedno z nowosolskich przedszkoli.

W głosowaniu wzięło udział ponad 85 proc. uprawnionych pedagogów, z czego blisko 92 proc. głosujących opowiedziało się za strajkiem. – Chciałbym zauważyć, że ze wszystkich głosujących tylko 20 proc. stanowią członkowie ZNP, więc z całą pewnością nie można powiedzieć, że to związek chce przeforsować strajk – mówi Pilz.

 

Żeby przeczytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1001

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »