REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Pasaż czy galeria?

Opublikowano 07 kwietnia 2019, autor: FP

Inwestor, który pięć lat temu wybudował park handlowy, kupił kolejną nieruchomość.

Ponad 6,5 mln zł wpłynie do kasy miasta w związku ze sprzedażą niespełna 1,9-hektarowej działki. Chodzi o tereny u zbiegu ulic Staszica i Przemysłowej, w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu skarbowego, Gedii i nowej siedziby „Elektryka”. Cena wywoławcza ustalona została na ponad 2,7 mln zł.

W przetargu wzięły udział dwa zainteresowane podmioty. Licytację wygrała Grupa Saller z Wrocławia. Jeśli komuś ta nazwa wydaje się znajoma, to nieprzypadkowo. Ten sam inwestor, niespełna pięć lat temu, postawił park handlowy w sąsiedztwie Kauflandu.

Co powstanie na rzeczonym terenie? Patrząc na portfolio Grupy Saller wyraźnie widać, że dominują tam obiekty bardzo podobne do tego, który w Nowej Soli już istnieje. 

Plan zagospodarowania przestrzennego z marca 2017 roku dopuszcza na większej części sprzedanego terenu obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw.

Co na to sam inwestor? Małgorzata Grdusiak, pełnomocnik zarządu Grupy Saller nie ukrywa, że jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie by mówić o jakichkolwiek szczegółach czy nawet rodzaju inwestycji. Nie ukrywa jednak, że nieruchomość jest bardzo interesująca. – Obserwujemy duże nią zainteresowanie, ale na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze żadnych konkretnych ustaleń – wyjaśnia Grdusiak.

Napisz komentarz »