REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w Regionie

Opublikowano 07 kwietnia 2019, autor: Rafał Krzymiński

8 kwietnia 2019do17 kwietnia 2019

Kożuchów

Festiwal smaków

Dzisiaj (6.04) i jutro (7.04), w godz. 12.00-20.00, na rynku, odbędzie się Kożuchowski Festiwal Smaków Food Truck. Koneserzy dobrego ulicznego jedzenia, będą mogli skosztować smakowitych dań z różnych zakątków świata z ok. 15 food trucków. Nie zabraknie kina 9D i mnóstwa atrakcji dla najmłodszych. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Nowe Miasteczko

Zbiórka karmy

Gminny Ośrodek Kultury, zaprasza dzisiaj (6.04), w godz. 9.00-18.00, na parking przy Biedronce, na drugą zbiórkę karmy dla zwierząt, organizowaną przez Grupę Motocyklową S3 z Nowego Miasteczka. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Ogólnopolskiej Grupy Motocykliści dla Zwierząt. Każdy gość otrzyma kawę gratis. Dzieciaki mogą liczyć na niespodziankę.

Kożuchów

Konkurs wielkanocny

Centrum Kultury „Zamek” organizuje coroczny konkurs plastyczny pn. „Tradycyjna Palma Wielkanocna”. Prace można nadsyłać do środy (10.04), rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano w czwartek (11.04). Wystawa prac konkursowych, odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Gromnicznej. Regulamin zabawy i karty zgłoszeń znajdziemy na stronie www.zamekkozuchow.pl

 

Nowa Sól

Angielski dla dzieci

 

W sobotę (13.04), o 13.00, w Biblusiu, ul. Bankowa 3, zaplanowano minikawiarenkę językową dla dzieci. Najmłodsi będą mogli porozmawiać z rówieśnikami po angielsku.

 

Gmina Otyń

Jarmark Wielkanocny

 

Gminne Centrum Kultury, ul. Chrobrego 18, zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się, w niedzielę (14.04), w godz. 11.00-15.00, na rynku w Otyniu.

 

Nowa Sól

Czytanie na dywanie

 

W środę (17.04), w przedszkolu nr 6, ul. Kasprzaka 3, odbędzie się Czytanie na Dywanie. To propozycja dla maluchów.

 

Nowa Sól

Czytać każdy może

 

Tylko do końca kwietnia, w bibliotece dla dzieci Bibluś i w filiach trwa akcja pn. „Czytać książki każdy może, więc czytaj je o każdej porze”. Czytelnik otrzymuje jedną naklejkę za każdą wizytę w bibliotece. Osoby, które uzbierają ich najwięcej, mogą liczyć na nagrody.

 

Zielona Góra

Magia linorytu

 

Dzisiaj (6.04), o 16.00, w Centrum Przyrodniczym, ul. Dąbrowskiego 14, zostanie otwarta wystawa „Magia linorytu”. Z artystką Aretą Fedak spotkamy się na wernisażu i pokazie tworzenia linorytów (jedna z technik graficznych, zbliżona do drzeworytu). Prace Fedak można zobaczyć w muzeach i prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Szwajcarii, Rumunii, Argentynie, Kanadzie, USA, Włoszech, Ukrainie, Japonii i Belgii.

Zielona Góra

Piosenka turystyczna

Jutro (7.04), o 19.00, w klubie Fabryka, ul. Moniuszki 16, wystąpi zespół Dom o Zielonych Progach. Duet tworzą Agata Świerczyńska i Wojciech Szymański. To jeden z przedstawicieli nowej fali piosenki turystycznej i poetyckiej. Porównywany do takich tuzów jak Wolna Grupa Bukowina i Stare Dobre Małżeństwo.

Zielona Góra

Kaziuki

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli, zaprasza jutro (7.04), na jarmark wielkanocny Kaziuki. Impreza nawiązuje do tradycji wileńskich opustów na Świętego Kazimierza Królewicza, kultywowanych również w Lubuskiem. W programie m.in. jarmark rękodzieła i sztuki, tradycyjne jadło (cepeliny, bliny, pierogi, pajda chleba, wyroby wędliniarskie i inne), koncerty, warsztaty wicia palm i zdobienia pisanek wielkanocnych, warsztaty rzeźbiarskie, zabawy dla dzieci, zwiedzanie muzealnych ekspozycji, przejazdy bryczką.

Napisz komentarz »