REKLAMA

Samorząd

O drzewie, krzakach, autobusach…

Opublikowano 07 kwietnia 2019, autor: Michał Szczęch

Na ostatniej sesji w gminie Siedlisko (29.03) było… nudno. Tak stwierdził jeden z mieszkańców, który wybrał się na sesję w charakterze słuchacza. W trakcie obrad dowiedział się m.in., jakie były wyniki wyborów sołeckich.

We wszystkich wsiach gminy Siedlisko, poza Pięknymi Kątami, sołtysi pozostali ci sami. Natomiast w Pięknych Kątach nową sołtyską wybrano Barbarę Hardy.

W trakcie obrad przypomniał też o sobie sołtys Zdzisław Gruszka ze wsi Bielawy, który milczał od kilku sesji. Tym razem powiedział głośno o problemach dotyczących mieszkańców Bielaw. Powiedział o samochodach, które jeżdżą za szybko, zwłaszcza w okolicach szkoły, stąd potrzeba postawienia znaków z ograniczeniem prędkości. Powiedział też o potrzebie postawienia lustra przy zakręcie. Wójt Dariusz Straus stwierdził, że wcześniej nikt na to się nie skarżył. I zadeklarował, że porozmawia z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

Radna Anna Gajewska zwróciła uwagę na dąb przy drodze na cmentarz w Siedlisku. Drzewo jest suche i trzeba coś zrobić, żeby nie doszło do tragedii. Radna zwróciła też uwagę na tarninę w okolicach drogi przy szkole. Tarninę trzeba wyciąć, bo zasłania widoczność na przykład kierowcom. Zaapelowała również o skrócenie żywopłotu w okolicach zamku, bo nie widać na przykład nadjeżdżających rowerzystów, co może skutkować nieszczęściem. Tym razem wójt Straus odpowiedział, że są niedobory kadrowe w Zakładzie Usług Budżetowych (m.in. rozwiązano umowę z Waldemarem Binderem, szefem zakładu). Jeśli gmina upora się z problemami, to prace porządkowe na pewno ruszą. A pomogą w nich pracownicy interwencyjni.

Janina Gielec, radna i sołtyska z Różanówki zauważyła, że niektóre przejazdy autobusów spółki międzygminnej są bezsensowne, bo autobusy jeżdżą puste. J. Gielec chodziło przede wszystkim o tak zwane przejazdy techniczne. Wójt Straus poinformował, że spółka zlikwiduje tego typu przejazdy.

W trakcie obrad głos zabrał też radny Hubert Patoła. Zapowiedział, że swoją dietę przez trzy miesiące będzie przeznaczał na szczytny cel, jaką jest zbiórka na zakup nowego tomografu dla szpitala.

Napisz komentarz »