REKLAMA

Wasze sprawy

Kłody pod nogi?

Opublikowano 07 kwietnia 2019, autor: Rafał Krzymiński

Rafał Hoszowski chce odnowić bytomskie kąpielisko. Niektórzy radni i to z jego komitetu, zgłaszają wątpliwości.

Przedsiębiorca chce zainwestować w basen i zrobić z niego kąpielisko z prawdziwego zdarzenia. Ale dopiero w przyszłym roku, bo w tym z uwagi na zły stan obiektu, trudno jest zapewnić bezpieczeństwo kąpiącym. Chce pozyskać na ten cel 300 tys. zł z Unii Europejskiej. Wygrał przetarg na dziesięcioletnią dzierżawę basenu. Burmistrz Jacek Sauter, pomimo że Hoszowski mocno krytykuje jego politykę, wzniósł się ponad podziały. Jak tłumaczy dla dobra mieszkańców, którzy obecnie nie mają gdzie spędzić wolnego czasu. W minionym tygodniu, odbyła się komisja miejska w tej sprawie. Wątpliwości zgłosił Dariusz Bruzi. Nieoczekiwane wątpliwości, bo tak się składa, że radny uzyskał mandat z Inicjatywy Dla Bytomia, czyli komitetu założonego przez…. R. Hoszowskiego.

– Skąd te kłody pod nogi w stosunku do kolegi? – zapytaliśmy radnego.

– To nieprawda – zaprzecza D. Bruzi. – Zdziwiło mnie tylko, że R. Hoszowski podpisał umowę z miastem, zanim radni zdążyli przedyskutować temat. Zapytałem też o kosztorys. Wydaje mi się, że kwota zaproponowana na remont basenu jest stanowczo za mała. Nie kwestionuję natomiast potrzeby dzierżawy obiektu na dziesięć lat – zaznacza. – Sam jestem przedsiębiorcą i wiem jak ważne jest zawieranie umów długoterminowych. Dzięki nim łatwiej jest prowadzić inwestycje.

Zawiódł kolegę!

Sam Rafał Hoszowski komentuje krótko: – Ten kolega z mojego komitetu w radzie miasta, to wielkie nieporozumienie. Odnowienie basenu, to duża szansa dla miasta na dobrą rozrywkę – uważa. – Sam mam dzieci, które na pewno skorzystałby z licznych atrakcji.

Aby pomóc Hoszowskiemu, w tym roku gmina przeznaczy 39 tys. zł na dokumentację projektową remontu basenu. Pieniądze te zwykle wydawano na wymianę wody i środki chemiczne.

 

RAMKA

 

Jak będzie wyglądał basen?

* obiekt ma być płytszy, z mniejszą ilością wody, z niecką o pow. 2100 mkw;

* z myślą o najmłodszych powstanie wodny plac zabaw z brodzikiem, grzybkiem i fontannami;

* całość będzie miała 400 mkw. Goście skorzystają z basenu pływackiego, a konkretnie sześciu torów 25-metrowych;

* być może powstaną też trzy dodatkowe baseny – jeden rekreacyjny, drugi ze zjeżdżalnią dla dzieciaków. Dwa miałyby 120 mkw., a kolejny 270 mkw.

* przy basenie pojawi się gastronomia. W planach jest 2400 mkw, plaży, z boiskiem do siatkówki i palmami.

Napisz komentarz »