REKLAMA

Kultura, Oświata

Kosmos na głowie

Opublikowano 20 kwietnia 2019, autor: FP

W kameralnej atmosferze, ale na wysokim poziomie odbyły się fryzjerskie zmagania w nowosolskim Środowiskowych Hufcu Pracy. Najlepsze uczennice reprezentujące Wiechlice, Krosno Odrzańskie, Wschowę i Nową Sól rywalizowały na szczeblu wojewódzkim, by zdobyć bilet na ogólnopolski finał.

Tematem przewodnim było hasło „Kosmiczny świat”. – Mogą tworzyć co chcą, używać różnych rekwizytów, by pomóc sobie przy tworzeniu tych fryzur – wyjaśniała Aldona Piaskowska, instruktorka zawodu. – To jest konkurs, który wieńczy ich trzyletnią naukę zawodu, jeszcze przed egzaminem. Najpierw piszą test z wiedzy teoretycznej, ewentualnie wplatamy tam elementy przepisów prawa pracy i BHP. Część praktyczna to właśnie kompozycja na głowie – wyjaśniała p.o. komendanta ŚHP Agnieszka Żółtańska-Paździor.

Czym inspirowały się młode fryzjerki? – To jest bardzo rozległy temat. Myślałam o tym, by zaczerpnąć pomysł z „Gwiezdnych Wojen”. Ale nie chcę wzorować się na jakiejś konkretnej postaci. Chcę po prostu pójść w tym kierunku – wyjaśniała Klaudia Tołwińska z Przyborowa. – Pierwszy raz widzę taką konkurencję, nie znam dziewczyn, ale czuję się mocna – mówiła.

A siedząca na fotelu Asia komentowała: – Nie boję się. Ufam bezgranicznie, że będzie dobrze. Zresztą, znamy się, razem do klasy chodzimy. Wiem mniej więcej jaki jest pomysł, ale będziemy na bieżąco korygować.

Klaudia słusznie czuła się mocna. Zdobyła pierwsze miejsce i teraz będzie reprezentować nasze województwo podczas finału, który potrwa od 28 do 31 maja na Mazurach, konkretnie w Pasłęku.

I miejsce ? Klaudia Tołwińska ? Środowiskowy Hufiec Pracy w Nowej Soli

II miejsce ? II miejsce Sandra Rewers ? Hufiec Pracy Krosno Odrzańskie

III miejsce – Klaudia Neć ? Hufiec Pracy Wschowa

 

Napisz komentarz »