REKLAMA

Komunikacja

Droga za pół miliona

Opublikowano 20 kwietnia 2019, autor: Patryk Świtek

Gmina musi dołożyć 270 tys. do budowy zjazdu do kożuchowskiej strefy.

Zjazd ma ułatwić dotarcie do strefy od strony ul. Nowosolnej. Dziś, żeby tam dojechać trzeba omijać budynek, który stoi na rogu. Plan zakłada przesunięcie drogi w stronę Kożuchowa. Burmistrz Paweł Jagasek o inwestycji mówi od kilku lat.

– To ma być wygodny dojazd dla tirów. Musimy zachować odpowiedni kąt, żeby wyrobiły zakręt. Poza tym, to cześć umowy z inwestorem, który kupił działki i chce postawić hale. Obiecaliśmy mu, że będzie miał szybki dojazd do S3 – mówi burmistrz.

Radni z Kożuchowa przeznaczyli na tę inwestycję 300 tys. zł, a starostwo przygotowało projekt. Na początku kwietnia okazało się jednak, że pieniędzy jest za mało. Najtańsza oferta w przetargu opiewała na 575 tys. zł.

– Rozmawiałem z przedsiębiorcami i mówili, że jest to trudna inwestycja i nie dadzą niższej ceny nawet gdybyśmy powtórzyli przetarg. Dlatego zwiększymy kwotę dotacji dla powiatu i jeszcze w tym roku zjazd będzie gotowy – tłumaczy P. Jagasek.

Zmiana w budżecie ma być przegłosowana po świętach. Pieniądze zostaną przesunięte z targowiska. Burmistrz uspokaja jednak, że nie rezygnuje z jego remontu i do czasu ogłoszenia przetargu zdąży zwrócić środki na to zadanie.

Przypomnijmy, dwa lata temu firma PPH Postęp kupiła 3-hektarową działkę za 451 tys. zł. Chce na niej zbudować park produkcyjny o powierzchni 20 tys. m. kw. Planowano, że powstanie on w tym roku, ale już wiadomo, że tak nie będzie.

– Hale zaczniemy budować dopiero na początku przyszłego roku – mówi Marcin Janicki Wiceprezes Zarządu ds. Ekspansji i Rozwoju w PPH Postęp. Tłumaczy, że opóźnienie jest spowodowane tym, że dopiero pod koniec 2019 r. powstanie infrastruktura gazowa, która jest niezbędna dla tej inwestycji.

Napisz komentarz »