REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w Regionie

Opublikowano 27 kwietnia 2019, autor: Rafał Krzymiński

29 kwietnia 2019do6 maja 2019

Nowa Sól

Recital Andrusa

Dzisiaj (27.04), o 19.00, w sali widowiskowej NDK, ul. Piłsudskiego 49, zaplanowano recital kabaretowy Artura Andrusa. Usłyszymy znane i lubiane utwory, pojawią się też nowe z premierowego albumu pt. „Sokratesa 18”. Andrus zaśpiewa o podróżach dalekich i bliskich, miejscach w których był i uczuciach. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami i anegdotami na najwyższym poziomie.

Artyście towarzyszą muzycy: Wojciech Stec (fortepian, gitara), Łukasz Borowiecki (kontrabas, akordeon), Łukasz Poprawski (saksofony, klarnet) i Paweł Żejmo (perkusja). Bilety można kupić na pół godziny przed seansem.

 

Nowa Sól

Mały Chopin

Dzisiaj (27.04), o godz. 13.00, zaplanowano Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci. Najmłodsi porozmawiają o książce Michała Rusinka, byłego sekretarza noblistki Wisławy Szymborskiej pt. „Mały Chopin”.

 

Nowa Sól

Szach i mat

W poniedziałek (29.04), o 16.00, w czytelni regionalnej, ul. Bankowa 3, odbędzie się kawiarenka szachowa. Zaprasza Edward Polański. To propozycja dla początkujących i zaawansowanych miłośników królewskiej gry.

 

Kożuchów

Święto Konstytucji

W piątek (3.05), w Kożuchowie, zaplanowano obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 12.00, odbędzie się msza święta w kościele pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie z udziałem honorowej asysty żołnierzy 11. Batalionu Dowodzenia z Żagania oraz pocztów sztandarowych. O 13.00, przed ratuszem odbędą się uroczystości – podniesienie flagi państwowej i salwa honorowa.

 

Nowa Sól

Traviata

W sobotę (4.05), o 15.30, w NDK, ul. Piłsudskiego 49, zobaczymy retransmisję opery z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Wenecka prapremiery „Traviaty” Giuseppe Verdiego, odbyła się w 1853 r. Pozytywną postacią dzieła jest kurtyzana.

Bilety w cenie: grupowy (m.in. 5 biletów) – 25 zł, normalny – 30 zł, można kupić w kasie NDK, od wtorku do piątku, w godz. 12.00-15.00 i na pół godziny przed seansem.

 

Nowa Sól

Koncert w NDK

W niedzielę (5.05), o 18.00, w NDK, ul. Piłsudskiego 49, wystąpi zespół Mikromusic w składzie: Natalia Grosiak (wokal), Dawid Korbaczyński (gitara), Robert Szydło (gitara basowa), Robert Jarmużek (piano), Adam Lepka (trąbka i instrumenty perkusyjne) i Łukasz Sobolak (perkusja).

W twórczości zespołu słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.

 

Kożuchów

Baryton w Zamku

Centrum Kultury „Zamek”, zaprasza w niedzielę (5.05), o 18.00, na koncert Andrzeja Batora, światowej klasy barytona w repertuarze patriotycznym. Bilet wstępu kosztuje 10 zł, można go kupić w sekretariacie CK „Zamek”, ul. Klasztorna 14.

 

Nowa Sól

SOS dla Ziemi

W środę (8.05), w Ogrodzie Sztuk, ul. Bankowa 3, zobaczymy wystawę plenerową pn. „SOS dla Ziemi”. Dziesięć wyjątkowych fotografii Polskiej Agencji Prasowej pokazuje, że nasza planeta rozpaczliwie woła o pomoc.

 

Nowa Sól

Kawiarenki językowe

W poniedziałek (6.05), odbędzie się rosyjska kawiarenka językowa. We wtorek (7.05), porozmawiamy po angielsku, w środę (8.05) po niemiecku, a w czwartek (9.05) po hiszpańsku. Wstęp na konwersację jest darmowy. Każdy może przyłączyć się do niej w dowolnym momencie, niezależnie od stopnia znajomości języka.

 

Zielona Góra

 Kamp

Dzisiaj (27.04), o 20.00, w klubie Obiekt, ul. Kazimierza Wielkiego 21, wystąpi zespół Kamp, który zaprezentuje energetyczne kawałki z trzeciego albumu pt. ” Dare”.

 

 

 

Napisz komentarz »