Powalczyli na koniec

Opublikowano 04 maja 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Chwilami było bardzo dobrze, ale drugi zespół ligi VTB w odpowiednim momencie przyspieszył i nawet mimo słabej skuteczności pokonał Stelmet. Nasi w końcu postawili się jednak potentatowi. Teraz czas na granie o medale w ekstraklasie.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – BC Unics Kazań 73:82 (26:15, 18:26, 17:25, 12:16).

Stelmet: Starks 21, Planinić 13, Sakić 9, Hosley 8, Sokołowski i Koszarek po 7, Hrycaniuk 6, DeVoe 2, Zamojski 0.

Unics: Ndour 17, Morgan 14, Ejim 11, McCollum, Ponkrashov i Kolesnikov po 9, Klimenko 6, Sergeev 3, Lockett i Koshcheev po 2, Sheleketo i Henry 0.

Rosjanie niespodziewaną porażką z Parmą Perm stracili szanse na pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym VTB. Mecz w Zielonej Górze zaczęli ospale. Nasi wyszli z dużą agresją i determinacją. Na początku drugiej kwarty prowadzili już 28:15. Unics fatalnie rzucał za trzy, a w Stelmecie świetny w tym elemencie był Markel Starks. W pierwszej połowie trafił pięć z siedmiu rzutów i to głównie dzięki niemu utrzymywał się korzystny wynik. Po zmianie stron goście przyspieszyli i wykorzystywali mnożące się straty naszego zespołu. Szybko przegonili podopiecznych trenera Igora Jovovicia i do końca kontrolowali wynik. Był to ostatni mecz Stelmetu w VTB. Zielonogórzanie z bilansem 5-21 zajęli 12. miejsce w lidze. Wyprzedzili tylko Parmę Perm i Tsmoki Mińsk.