REKLAMA

Wasze sprawy

Takiego placu jeszcze nie było

Opublikowano 11 maja 2019, autor: Patryk Świtek

W Kożuchowie powstanie pierwszy w powiecie plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci.

Stowarzyszeniu Vitium z Kożuchowa udało się pozyskać na ten cel 32 tys. zł. Wspólnie z Urzędem Miasta walczyło o pieniądze w konkursie organizowanym przez PZU.

– Wnioskowaliśmy o 43 tys. zł, ale cieszymy się z tej kwoty, którą dostaliśmy. Będziemy musieli jednak zrezygnować z zakupu siłowni dla osób niepełnosprawnych – mówi Anna Zakrzewska z Vitium.

32 tys. zł wystarczą na to, żeby kupić specjalistyczną karuzelę, na którą będzie można wjechać na wózku inwalidzkim, a także zestaw integracyjny ze zjeżdżalnią.

– Sama karuzela kosztuje około 10 tys. zł, a zestaw integracyjny 21 tys. zł – zdradza Ireneusz Drzewiecki, który jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Zabawki będą zamontowane na istniejącym już placu zabaw na gliniankach. – Trochę go przedłużymy i zrobimy dojazd z płyt kauczukowych, żeby można było dojechać na wózkach. Myślę, że dzieci będą zadowolone zwłaszcza, że takich placów nigdzie nie ma – mówi I. Drzewiecki.

Potwierdza to A. Zakrzewska. – Pracuję z niepełnosprawnymi dziećmi i wiem od rodziców, że nie mają gdzie się z nimi bawić. Takiego placu zabaw nie ma w naszym powiecie. Wątpię, czy znajdziemy taki na południu województwa – mówi.

Chciałaby, żeby z zabawek można było korzystać już w te wakacje. – Wszystko zależy od tego jak szybko producent nam je zrobi, a wiem, że wykonanie jednej może potrwać nawet dwa miesiące – dodaje A. Zakrzewska.

I. Drzewiecki działa dalej. – Znalazłem kolejny program i składam wniosek o dofinansowanie zakupu przenośnych trybun, które ustawimy przy boiska do plażówki – zdradza.

Napisz komentarz »