REKLAMA

Aktualności, Sport

Dziewczynki też chcą grać!

Opublikowano 11 maja 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Dziewczyny wkraczają do gry – tak swoją nową grupę reklamuje Akademia Piłkarska Falubaz. Na razie zajęcia odbywają się tylko w Zielonej Górze, ale niewykluczone, że zagoszczą też w innych lokalizacjach.

– Z myślą o komforcie i personalizacji szkolenia chcemy dać im gotowy produkt do rozwoju i czerpania radości z grania w piłkę. Ideą przyświecającą nam od samego początku było połączenie sportu z edukacją i dobrą zabawą – czytamy na stronie APF-u. Klub przede wszystkim chce zachęcić dziewczynki w wieku 4-12 lat do uprawiania sportu. Szerzej o projekcie opowiedziała trenerka Angelika Horowska.

– Już od wielu lat budujemy swoją markę w województwie. Niedawno narodził się pomysł, aby zainwestować w kobiecą piłkę. W naszym kraju rozwija się ona coraz bardziej dynamicznie i chcieliśmy też mieć w tym udział. Wcześniej dziewczynki pojawiały się na treningach razem z chłopcami. Zainteresowanie jest dość spore. Na początku trochę przeszkadzała nam pogoda, ale teraz na zajęciach pojawia się coraz więcej osób. Są takie, które są z nami od początku. Na razie skupiliśmy się na lokalizacji zielonogórskiej. Dziewczynki z innych miast mogą dodatkowo, bez żadnych opłat trenować z nami. Na początku wystarczą same chęci. Trafiają do nas dziewczynki, które naprawdę chcą grać. Widać ich wielkie zaangażowanie. Nie ma tu czegoś takiego jak u chłopców. U nich częściej oglądamy fascynację sportem, niż samą chęć uprawiania go. Zajęcia są nastawione na rozwój ogólny i zabawy z piłkami. Raczej nie różnią się od zajęć dla chłopców. Najmłodsza trenująca ma cztery lata, najstarsza dziewięć. Zapraszamy wszystkie chętne nawet z roczników 2008-2009 ? podsumowała trenerka.

Na jednym z treningów spotkaliśmy Natalię Panasewicz i Ninę Mazurek.

– Bardzo lubię piłkę nożną. Czasami gramy też w przedszkolu. Chyba najbardziej chciałabym być bramkarzem, bo ostatnio na meczu łapałam wszystkie piłki – powiedziała druga z nich. Z kolei ulubionym piłkarzem Natalii jest Robert Lewandowski – Piłka nożna jest fajna! – powiedziała –  Podoba mi się, że strzelam gole i mam tu swoich przyjaciół. Chciałabym zostać piłkarką – zakończyła.

Napisz komentarz »