REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Mieszkańców integruje Czapla

Opublikowano 11 maja 2019, autor: Michał Szczęch

Gdyby taką majówkę, jaką zorganizowało Koło Gospodyń Czapla z Jesionki, zorganizować na większą skalę, we wszystkich gminach, to może nie byłoby problemów z integracją? Właśnie integracja była najważniejszą ideą, która przyświecała kołu Czapla.

Najpierw odbyły się warsztaty z pieczenia ciasta. Przepisami na sernik i jabłecznik (niebo w gębie!) podzieliła się pani Janeczka z Jesionki. Następnego dnia ciacho trafiło do ust wszystkich tych, którzy przyszli na akcję sprzątania okolic jeziora, zorganizowaną oczywiście przez Czaplę. Sprzątało ponad 30 osób. Śmieciami napełnili sporo worków, które później odebrała gmina. A jakby tego było mało, wieczorem odbyło się ognisko. Były oczywiście pieczone kiełbaski. Były też śpiewy, na przykład karaoke.

Impreza się udała. Organizatorzy już planują kolejne tego typu akcje. – Będzie smacznie, będzie aktywnie, będzie pomysłowo – zapowiadają. I zapraszają do Jesionki na 8 czerwca. Koło Czapla zorganizuje wtedy turniej plażówki amatorskiej. Trwają zapisy nie tylko na turniej, ale też do koła Czapla, do którego dołączyć może każdy, kto chce działać na rzecz Jesionki.

Napisz komentarz »