REKLAMA

Sport

Patryk szuka formy!

Opublikowano 25 maja 2019, autor: Rafał Krzymiński

– Patryk jeździ kulturalnie, a momentami trzeba by było się porozpychać na torze – mówi Sławomir Dudek, o jeździe syna. – W głowie ma jeszcze upadek z poprzedniego sezonu.

Forma Patryka chyba nie jest jeszcze optymalna? Widzimy, że szuka przełożeń.

– Zmieniliśmy tunera. Staramy się jak najszybciej te nowe motocykle poznawać. Różnie to nam wychodzi. Pamiętajmy jednak, to jest dopiero początek sezonu i to, co najlepsze przyjdzie dopiero w odpowiednim momencie.

Czego brakuje Patrykowi?

– Wszystkiego po trochu. Być może Patryk ma jeszcze w głowie groźny wypadek z poprzedniego sezonu. I dlatego nie podejmuje ryzykownych akcji, nie wjeżdża w odpowiednie ścieżki, które dałyby mu więcej zwycięstw. Patryk jeździ kulturalnie, a momentami trzeba by było się porozpychać na łokcie, a on zostawia miejsce przy bandzie rywalom. I inni to wykorzystują.

– Czyli zbytnio się asekuruje?

– Tak bym nie powiedział, ale jest chyba za bardzo kulturalny w tej swojej jeździe. Testujemy sprzęt. Objeżdżamy turnieje, nawet z teoretycznie słabszymi rywalami. Szukamy tej formy.

Biorąc pod uwagę bardzo udany występ w Warszawie i miejsce na pudle w Grand Prix, chyba Patryk jest bliżej celu?

– Każdy może mieć na ten temat swoje zdanie. Patryk pojechał dobre zawody, ale proszę nie oczekiwać ode mnie deklaracji, że mój syn jest najlepszy i zostanie mistrzem świata. Przed nami jeszcze dziewięć rund Grand Prix i mnóstwo ciężkiej pracy.

Porozmawiajmy na chwilę o Falubazie. Derbowe zwycięstwo dodaje skrzydeł. Jak wysoko widzi pan Falubaz w tym roku?

– Obawiałem się tego meczu, podobno jak z Lublinem. Nasi zawodnicy nie robią, no może poza Vaculikiem po 15 punktów w meczu. Pozostali dobre biegi przeplatają ze słabszymi występami. Wbrew pozorom nie będzie łatwo.Wszelkie przewidywania na papierze, które robiliśmy przed sezonem, nie mają racji bytu. Media i kibice, wiadomo mają swoje oczekiwania, ale nie zawsze można je spełnić.

Od pięciu mocnych seniorów mamy jednak prawo oczekiwać skutecznej jazdy?

– Równie dobrze możemy takie życzenie mieć do pięciu pewniaków z Gorzowa. Dzisiaj tory są proste, rzadko przyczepne, na takich liczy się przede wszystkim dopasowanie  motocykla.

Dziękuję za rozmowę.

Napisz komentarz »