REKLAMA

Sport

Jubileusz Błękitnych

Opublikowano 25 maja 2019, autor: Rafał Krzymiński

Rafał Hoszowski, właściciel pizzerii na rynku w Bytomiu Odrzańskim wszedł do zarządu klubu piłkarskiego Błękitnych Wierzbnica. W sezonie 2018/2019 występuje w A klasie, po awansie z klasy B. W tym roku była nawet realna szansa na awans do okręgówki. Aby w przyszłym sezonie bez problemów przystąpić do rozgrywek klub musi spełnić nowe wymogi Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Do remontu jest szatnia – kompletna ruina. Brakuje porządnych toalet, a pryszniców w ogóle nie ma. Umyć się można jedynie korzystając z kranu umieszczonego na zewnątrz. Udało się już zakupić chwytacz piłek i zadaszone ławki dla piłkarzy. – Zrobiliśmy to wspólnymi siłami – mówi R. Hoszowski. – Do łapacza troszkę dorzuciło się sołectwo, za co gorąco dziękujemy i liczymy na dalszą dobrą współpracę.

W tym roku wypada 50-lecie klubu, założonego w 1969 r. Z tej okazji, przed ostatnim meczem sezonu, który 15 czerwca, o 17.00, Błękitni Wierzbnica zagrają z Czarnymi Rudno, zostaną uhonorowane osoby zasłużone dla klubu – trenerzy i działacze. W planach jest też spotkanie z old-boyami Błękitnych. Sędzią będzie Eugeniusz Zwoliński, założyciel klubu i wieloletni sędzia piłkarski.

– Mamy nadzieję że na imprezie pojawi się też liczna grupa byłych piłkarzy, których już teraz serdecznie zapraszamy – zachęca Rafał Hoszowski.

Po spotkaniu szykuje się dobra zabawa. Dlaczego Hoszowski wszedł do zarządu? – I tak od trzech lat wspomagam Błękitnych – przekonuje. – Dwa lata z rzędu zorganizowałem piłkarski festyn charytatywny. Teraz planuję powalczyć o pieniądze na klub, w gminie i w powiecie.

Hoszowski liczy, że w niedalekiej przyszłości Błękitni znajdą się w okręgówce i zagrają pojedynek derbowy z Odrą Bytom Odrzański.(Odra nie ma większych szans na utrzymanie się w IV lidze – dop. red.).

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz komentarz »