REKLAMA

Sport

Wywalczmy ten medal dla kibiców

Opublikowano 01 czerwca 2019, autor: Jakub Kłyszejko

Jarosław Mokros był gotowy na półfinał z Polskim Cukrem, ale nie dostał zbyt wielu szans od trenera Igora Jovovicia. Koszykarz opowiedział nam o rywalizacji o brąz, która rozpoczęła się po zamknięciu „Regionalnej”. Rewanżowy mecz w Gdyni odbędzie się w poniedziałek (03.06) o 20:30.

Jak podchodzicie do rywalizacji o brązowy medal?

– Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że po takim półfinale ciężko jest się wszystkim pozbierać. Na pewno się nie poddamy i chcemy wygrać ten medal przede wszystkim dla kibiców, którzy nas wspierali. Należy im się ten brąz.

Czego zabrakło wam w starciach z Toruniem?

– Ciężko stwierdzić. Byliśmy gorszym zespołem i zabrakło nam trochę szczęścia. W Toruniu mogliśmy urwać jeden mecz, ale za każdym razem gdy się zbliżaliśmy, to rywal pokazywał klasę. Zabrakło też rotacji. Podstawowi zawodnicy zagrali dobry ćwierćfinał przeciwko Dąbrowie. Były to równe mecze, a później forma była nieco niższa. Polski Cukier dobrze nas rozszyfrował i miał wsparcie z ławki. U nas tego trochę zabrakło.

Z twoim zdrowiem jest już wszystko ok? Jesteś gotowy w stu procentach do gry?

– Może nie w stu, ale byłem już gotowy na mecze z Toruniem. Mówiłem trenerowi, że jestem do dyspozycji, ale chyba bał się dać mi więcej minut ze względu na to, że długo pauzowałem. Od kontuzji minęło już chyba siedem tygodni i czuję się bardzo dobrze.

Rok temu dwumecz o brąz wyglądał bardzo słabo.

– Zdecydowanie. Pamiętamy jak wyglądały ubiegłoroczne mecze o brąz. Graliśmy praktycznie na chodzonego. Łatwo to oddaliśmy. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy i trenerzy znajdą w sobie odrobinę motywacji i sił, aby tego nie powtórzyć. Szkoda dwa razy z rzędu kończyć sezon na czwartym miejscu. Głód zwycięstw był duży. Myśleliśmy, że udział w lidze VTB bardziej zaowocuje i wszystko będzie wyglądało nieco lepiej. Chcemy teraz zakończyć ten sezon z brązem. Zostawilibyśmy po sobie trochę lepszy obraz. Ten medal należy się Zielonej Górze.

Napisz komentarz »