REKLAMA

Komunikacja

Asfalt zamiast świateł

Opublikowano 08 czerwca 2019, autor: Patryk Świtek

Gmina zmienia plany w Stanach. Zamiast oświetlenia powstanie droga do mostu.

Lampy w Stanach miały kosztować150 tys. zł.

– Mamy tam jednak ruch jak w Rzymie, dlatego zajmiemy się drogą – oświadczyła na ostatniej komisji (28.05.) wójt Izabela Bojko.

Stany przeżywają oblężenie turystów, mimo że ścieżka rowerowa nie jest jeszcze gotowa. Sołtys Paweł Zuterek zgłosił, że niektórzy parkują auta na rowerostradzie, przesiadają się na rowery i ruszają w stronę Konotopu. Gmina postanowiła wybudować też parking. Ma powstać przed mostem na gminnej działce.

– A co z oświetleniem? – pytał P. Zuterek.

– Musieliśmy wybrać. Na oświetlenie nie mamy już pieniędzy. Na drogę dostaliśmy dobrą wycenę, bo firma położy asfalt za 250 tys. zł. Do tego będą pobocza i parking – tłumaczyła wójt.

Most wciąż nieprzejezdny

Ścieżka rowerowa nie jest jeszcze gotowa. Muszą dokończyć m.in. most kolejowy w Stanach. Byliśmy tam we wtorek (4.06.). Wciąż nie ma podłoża na odcinku, który przebiega nad rzeką.

– Może do końca wakacji skończymy – oceniają robotnicy. Do odmalowania została wysoka konstrukcja, która finalnie ma być jeszcze oświetlona, ale dopóki nie ułożono desek nie ma jak rozstawić rusztowania. Robotnicy opowiadają, że rowerzyści nic sobie nie robią z tego, że most jest dziurawy. – Mimo zakazu, wjeżdżają i próbują się przeprawić – mówią.

Wykonawca ma czas do końca października. – Na dniach mamy radę budowy, więc dowiemy się, czy jest możliwość, żeby inwestycja zakończyła się szybciej. Na tę chwilę każdy, kto jeździ po ścieżce rowerowej robi to na własną odpowiedzialność, bo to wciąż plac budowy – mówi Iwona Brzozowska, starosta nowosolski.

 

Bikestop w Lubięcinie

Gmina Nowa Sól chce także wybudować bikestop (czyli przystanek dla rowerów) w Lubięcinie. W budżecie zapisano na ten cel 120 tys. zł. Dodatkowo dzięki tym pieniądzom ma dojść do rewitalizacji fragmentu starego mostu. Środki na ten cel przesunięto z wykupu działek. 80 tys. zł było zaplanowane na odkupienie działek od Poczty Polskiej i drugie tyle na wykup działki pod parking w Przyborowie.

Napisz komentarz »