REKLAMA

Sport

Nasi na podium

Opublikowano 17 czerwca 2019, autor: Patryk Świtek

Strażacy z Nowej Soli zajęli trzecie miejsce w zawodach pożarniczych. – Pod względem fizycznym jesteśmy w czołówce województwa – mówi Tomasz Duber, zastępca komendanta PSP w Nowej Soli.

W zawodach wystartowały reprezentacje wszystkich 12 komend powiatowych i miejskich z województwa. Komenda w Nowej Soli była gospodarzem pierwszego dnia mistrzostw. Odbyła się wtedy jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji, czyli więc wspinaczka na trzecie piętro po drabinie hakowej.

W tej dyscyplinie najlepsi w naszej komendzie są Adrian Cecuła i Daniel Morysow. Pierwszy miał czas 20,41 sekundy, drugi zszedł poniżej 20 sekund.

– Nie jestem zadowolony. Dwa lata temu miałem życiówkę 18,06 sekundy – mówi Adrian. Tłumaczy, że w tej dyscyplinie chodzi o kondycję i sprawność. – Wydaje się banalne, strażak podbiega, siada na parapecie i zarzuca drabinę na następne piętro, ale w praktyce to jest strasznie męczące i trudne zadanie. Jestem w takiej formie, że z marszu na drążku zrobię 30 podciągnięć, a jak już wchodziłem na trzecie piętro to byłem wypompowany – mówi. Sama drabina waży prawie 10 kg. Trzeba z nią najpierw dobiec do wspinalni, a później trzy razy podnieść i zahaczyć o parapet. Wszystko kilka metrów nad ziemią.

Strażacy ścigali się także w biegu na 100 metrów z przeszkodami. Następnego dnia impreza przeniosła się do Świebodzina. Tam odbył się bieg sztafetowy 4×100 metrów i ćwiczenie bojowe, które polega na tym, żeby w jak najkrótszym czasie rozwinąć wąż, podłączyć go i strumieniem wody trafić w tarczę o średnicy 5 cm. Najlepsi robili to w czasie poniżej 35 sekund.

Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce za Świebodzinem i Strzelcami Krajeńskimi. Strażacy tłumaczą, że byłoby lepiej, ale przed zawodami posypał im się skład. – W trakcie przygotowań dwóm strażakom odnowiła się kontuzja. A drużyna musi mieć minimum 8 zawodników. W ich miejsce weszli rezerwowi. Mimo wszystko i tak jesteśmy zadowoleni, bo pod względem przygotowania fizycznego wciąż jesteśmy w czołówce województwa – mówi Tomasz Duber, zastępca komendanta PSP w Nowej Soli.

komentarz »
  1. gwiazdka 26 grudnia 2019 19:35 - Odpowiedź

    Adrian:)

Napisz komentarz »